Bakımlı Saçlar için Püf Noktaları

Bakımlı Saçlar için Püf Noktaları

Bakımlı Saçlar için Püf Noktaları

Bakımlı Saçlar için Püf Noktaları

Saç bakımı şüphesiz bir bayanın en önemli sorunudur hatta güzellik sırları arasında en başta saçlar gelmelidir. Bu yüzden size bakımlı saçların sırlarını vereceğiz.

-Saç uzmanları saçların kurutma aşamasında duştan çıkar çıkmaz saçları kurutmanın sakıncalı olduğundan bahsediyor. Biraz kendi kendine kurumasını bekleyerek daha sonra düşük ısıda kurutma makinasını kullanabilirsiniz.

– Saçların bakımlı olması için mutlaka temiz olması gerekmektedir.

-Saçların elektriklenme sorunu saçların kuruması ile ilgilidir. En pratik yöntemi elleriniz için kullandığınız nemlendirici kremleri saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Fakat nemlendirici miktarı az olmalı ve banyo esnasında yapmalısınız. Hemen ardından saçlarınızı mutlaka durulamalısınız.

– Eğer yağlı saçlara sahip iseniz bunun sebebi saçlarınızın tararken yaptığınız hatalar olabilir. Saçlarınızı şampuanlarken duş sırasında bir fırça ile yumuşak şekilde taramalısınız. Saç kremi uygulamasını ortalardan uçlara doğru sürmelisiniz. Çünkü saç diplerine sürdüğünüz saç kremi yağlanma yapmaktadır.

– Saç kreminizi buzdolabında saklayın. Ömrü uzun olur ve içerisindeki maddeler etkisini korumaktadır.

– Banyodan sonra bir iki damla limonu suya karıştırarak saçlarınıza uygularsanız saçlarınız daha canlı ve parlak görülecektir.

– Saçlarınızı suyun altında tararsanız fön çekmeden daha etkili bir sonuç alırsınız. Üstelik saçlarınıza aşırı ısı temasını engelleyerek soluk ve cansız olmasını önlersiniz.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?