Bantlı Gelin Saçı Modelleri

Bantlı Gelin Saçı Modelleri

Klasik gelin saçlarından kullanmayı düşünmeyen gelin adayları için alternatif bir öneri olacak olan bantlı gelin saçı modellerini deneyebilirsiniz. Gelinlik modelinize göre size özel olarak tasarlanabilecek saç bantları ile incili, çiçekli, boncuklu, dantelli, canlı çiçekli gibi seçenekler ile kendinize uygun bir tasarım hazırlayabilirsiniz.

Gelin saçını nasıl yaptıracağınıza öncelikle gelinlik modelinizi beğendikten sonra karar vermelisiniz. Gelinlik modelinizin duruşuna göre toplu ya da dağınık saçlı olarak gelin saçının ikinci aşamasına karar vermelisiniz. Saçınızın rengi degelin saçına karar vermedeki en önemli unsurlardan biridir. Koyu renkli saçlarda topuz açık renkli saçlara göre daha şık durmaktadır. Bu nedenle eğer saçınız sarı ve tonlarındaysa topuz yaptırmadan önce mutlaka iyi düşünün.

Salık saçlarla duvak nasıl takılır ki diye aklınıza takılmasın hiç. Nikah sonrasında kolayca çıkartabileceğiniz kolay duvaklar ile uzun saçlarınızı salmaktan çekinmeyin. Saç bantları ile salın saçlarıda oldukça rahat kullanabilirsiniz.

Bantlı gelin saçı modellerinden kullanmayı düşünen gelin adayları gelinlik modelleri ile uyumlu bantları gelinlikçilerine diktirebilirler. Fakat bunun haricinde canlı çiçekler ile süslenecek gelin bantları özellikle taşsız ve sade gelinlik modelleri ile oldukça güzel olacaktır.

çiçekli gelin saçı

Saç modasında yaz trendi olan çiçekli gelin başı seçeneklerini salon düğünleri haricindeki konsept düğün olarak, kır düğünleri, kumsalda yapılan düğünlerde rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Salon düğünleri için daha ağır ve topuzlu gelin bantlarını kullanılabilir.

Çiçek Detaylı Gelin Bantları

Çift bantlı gelin saçı modeli yapay çiçek kullanılarak canlandırılmış. Koyu renk saça sahip gelin adayları bu tarz topuzlu modellerine saç bandı ekleyebilirler.

 

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?