Basit burun estetiği

Basit burun estetiği

Estetik dendiğinde konu birde burun estetiği olduğunda acılar, işkence haline gelen ameliyatlar hep güzellik uğruna katlanılan birçok acıyı akıllara getirirken bu yazımızda sizlere hoşunuza gideceğini düşündüğümüz basit burun estetiği hakkında bilgiler vereceğiz.

Son yıllarda en çok ilgi gösterilen estetiklerden biri olan burun estetiği maalesef ki cerrahi işlemler sırasında ve sonrasında yaşanan acılar tampon, alçı gibi birçok işlemi yaşamamak için birçok kişi bu estetiğe sıcak bakmıyorlar. Fakat başlılığımı da olduğu gibi basit burun estetiği ile tamamen tamponsuz, alçısız, acısız en önemlisi de cerrahi müdahale yapılmadan estetikle istediğiniz buruna kavuşabiliyorsunuz. Basit buru estetiğinin diğer bir adı da acısız neştersiz burun estetiği olarak tanımlanıyor.

Cerrahi işlem olmadan en etkili sonuç alınan basit burun estetiği sayesinde kaza sonucu burunda oluşan durun düşmeleri, yaşa bağlı burun sarkmaları gibi sorunlar giderilerek burun kaldırma işlemi uygulanır fakat radikal bir şekil değişikliği uygulaması yapılmaz yani burun kemerine dokunulmadan burun ucu kaldırılır. Yöntem medikal ipler yardımıyla burun ucu asılarak, yukarı kaldırılır buda basit işlemler için cerrahi sıkıntılar yaşanmadan burun estetiği için ideal bir estetik yöntem olarak gösterilmektedir. Basit burun estetiğinde cerrahi işlem sırasında kullanılan tampon, alçı ya da bandaj gibi acılı uzun süreçler yaratacak yöntemler uygulanmamaktadır. Kişilere sınırlı uyuşturma altında yapılan bu işlem ortalama 15 ya da 20 dakikada tamamlanır. Kişiler sosyal yaşamdan kopmaz.

Basit burun estetiğinde ağrı, şişlik ve morarma gibi etkiler kişilerde farklılık olarak hafif şiddette görülür ya da hiç görülmez. İyileşme süreci ise oldukça konforlu bir süreçtir. Basit burun estetiği yapılırken hazırlıklar olarak hastanın yüz ön ve profil resmi istenir. Doktor ve hasta iş birliğiyle yapılacak burundaki değişikliklere karar veriliyor ardından hastaya sınırlı uyuşturma altında yani bilinciniz açık halde yöntem uygulanıyor. Hastanın burnunun düşük kısmı medikal yani zararsız ve sağlam iplerle asılıyor ve kaldırılıyor. Ortalama işlem süresi 15 ya da 20 dakika içinde bitiyor. Basit burun estetiği radikal değişim istemeyen hastalar için önerilen bir yöntemdir. Sadece yağ dokusu ve burun ucunda değişikliği kapsamaktadır tamamen burnun şeklinde bir değişiklik amaçlanmaz, basit estetik ismini de bu sebeple almaktadır cerrahi işlemlerle yapılan burun estetikleri tabi ki burnun şeklinin tamamen değiştirilmesini amaçlayan farklı bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Basit burun estetiğinin kişilere sunduğu imkanlara baktığımızda küçük bir burun kaldırma operasyonu için dahi tampon, alçı ve neşter uygulamasına gerek durulmaması kişilerin bu estetiğe sıcak bakmasını sağlamaktadır. Uygulama esnasında kesinizi oluşmaz. Genel anestezi değil sınırlı uyuşturma uygulanır. İyileşme süreci oldukça kısa ve konforludur. Basit ve risk oluşturmayan bir işlemdir. Hastaya yapılacak burun şekli hakkında dijital gösterilerle sunuşlar sağlanır. Yöntem süresi de oldukça kısa sürede gerçekleşmektedir.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?