Bebek Odası Tavan Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Bebek Odası Tavan Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Bebek Odası Tavan Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Bebek odalarında ya da çocuk odalarında farklı bir hava estirmek için tavan dekorasyonu yapmayı düşündünüz mü? Oldukça basit birkaç dokunuşla miniklerinize özel eğlenceli ve hayal dünyasına hitap eden bebek odası tavan süsleri yapabilirsiniz. Seçtiğiniz renklere özel olarak uyarlayabileceğiniz ve cıvıl cıvıl dokunuşlarla daha canlı bir ortam haline getirebileceğiniz bebek odalarında eşyaları yenilemek yerine aksesuar eklemesi yaparak da dekorasyona yenilik katmayı başarabileceksiniz.

Peki, Bebek Odası Tavan Dekorasyonu Nasıl Olur?

Bebek odası tavan dekorasyonu genellikle tavan süsleri, gergi tavan modelleri, balonlar, fosforlu süsler gibi yüzlerce üründen hazırlanabiliyor. Bebek odanızda uygulamak istediğiniz özelliklere uygun olan malzemeler yaparak kendi kendinize de farklı tavanlar dekore edebileceğiniz gibi dışarıda hazır olarak sunulan süslemelerde kullanabilirsiniz.

Bebek odası tavan süslemeleri arasından bebeğinizin dünyasına uygun olanı seçmek daha doğru. Mesela bazı bebekler geceleri çok zor uyurlar. Bu bebekleri uzun süre oyalayacak ve uykusunu getirecek fosforlu tavan süsleri kısa sürede uyumalarını sağlayacak.

Çok hareketli bir bebeğiniz varsa rengârenk balonlarla ve ya tavana asılabilen bebek odası tavan süslemeleri ile de harika bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Hatta tavanı tamamen beyaza boyamak yerine rengârenk boyalar kullanabilir, bulutlar yapabilir ve ara ara spot ışıklar kullanarak gece lambası görünümü katabilirsiniz.

Bebeğinizin oyuncaklarını koyabileceğiniz bir yer arıyorsanız tavanların aşağısına ufak sarkıtmalar yaparak kitap rafı görünümünde bir alan oluşturarak fazlalıklardan kurtulabilirsiniz. Hem dekoratif hem de ekonomik alan açma özelliği sayesinde kullanacağınız bu tavanlar bebeğinizin de dikkatini çekecektir.

Bebek odası tavan dekorasyonu hazırlarken kullanacağınız bir diğer ayrıntı da bebek odası tavan lambası olacaktır. Birbirinden güzel bebek odası tavan lambası modelleri arasından birini seçerek bebek odanızın konseptinde değişiklikler yapabilirsiniz. Bebek odası tavan süsleri olarak tavana yapışabilen stickerlar da kullanabilirsiniz. Harika kelebekler, çizgi kahramanlar ve daha fazlası tavanlara farklı bir hava katacaktır.

 

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?