Cildi onarmak için muz maskesi

Cildi onarmak için muz maskesi

Cildi onarmak için muz maskesi bayanların genelde beslenmelerine bağlı, hava şartları, çevresel etmenler, stres ve yaşlanmaya bağlı ciltlerinde oluşan sorunlardan kurtulmasını sağlayacaktır.

Cildi onarmak için çare sadece pahalı kremlerde değil sadece muzdan yardım alarak evde yapacağınız maskelerle de cildinizde oluşan yorgun, solgun, kırışıklıklardan kurtulmak, ciltte oluşacak kuruluk, pullanma, döküntüler, sivilceler ve kızarıklık gibi sorunları ortadan kaldırarak onarıcı, tazeleyici ve besleyici muzu kullanarak maske tarifleri hazırladık. İşte birbirinden kolay malzemeli cilt onarmak için maske tarifleri önerilerimiz. Muz gibi besleyici ve birçok vitamini içinde bulunduran meyveden nasıl maskeler hazırlandığına şaşıracağınızı düşünüyoruz.

-Muzun yarısını çatal yardımıyla iyice ezin ardından cildinizi iyice temizleyin ve muz püresini dairesel hareketlerle cildinize yedirerek masaj yapın ardından maskeyi yüzünüzde 10 dakika beklettikten sonra nemli ılık bir pamuk yardımıyla bastırmadan temizleyin yorgun olduğunuz günlerde bu maske sizi canlı gösterecektir emin olun.

Yarım adet olgun muz

1 yemek kaşığı kaymak

1 tatlı kaşığı bal

1 tatlı kaşığı nişasta

Yarım muzu çatal yardımıyla ezin çatalla ezmemizdeki maksat iyice ezmesini sağlamak fakat ezerken de tamamen sıvı bir hal almasını istemiyoruz. Ezdiğiniz muzun içine kaymak bal nişastayı da iyice karıştırın tüm yüzünüze uygulayın göz bölgesi hassas bir bölge olduğu için maskeleri göz çevresine uygulamaktan kaçının.20dakika beklettiğiniz maskeyi yıkayın ve tonik özelliği olan gül suyuyla silin ve haftada bir uygulayın bu maske yaşlanmanızı geciktirecektir.

Yarım olgunlaşmış muz

1 çorba kaşığı bal

2 çorba kaşığı ev yapımı yoğurt

Muzu yine çatal yardımıyla ezin yoğurdu ve balı ekleyerek karıştırın. Hazırladığınız maskeyi yüzünüze uygulayın ve20 dakika bekletin ve ılık su ile yıkayın. Haftada ir uygulayabilirsiniz. Özelliklede kuru ciltler için oldukça nem dengesi sağlayan bir maskedir.

Yarım muz

1 Yemek kaşığı yulaf

Yarım muzu ezerken özelliklede yulafla birlikte ezmeye çalışın ikisi birbirine karışacaktır. Karışımı yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekletip ardından yayın ve nemlendirici kreminizi sürebilirsiniz. Haftada 2kez uygulaya bilirsiniz. Cildiniz özelliklede hassassa bu maskeyi kullanabilirsiniz.

Yarım muz

1 Tatlı kaşığı krema

Muzu ezin ve kremayı ilave edin sıvı bir hal alması gerekiyor. Cildinizi temizleyin ardından cilde yedirerek yani masaj yaparak yedirin ve yarım saat bekletin ve ılık suyla yıkayın cildinizin yumuşayıp parladığını göreceksiniz. Haftada bir uygulamanız yeterli olacaktır.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?