Cildinizdeki tahribatı en aza indirmenin yollarını

Cildinizdeki tahribatı en aza indirmenin yollarını

Mevsim geçişlerinde cildinizdeki tahribatı en aza indirmenin yollarını izah eden Ergül Keskin, yapılabilecek cilt bakımı teknikleri ile alakalı bulgular verdi.

Kış mevsimi yavaş yavaş geride kalırken tıpkı tabiat gibi cildimiz de kabuk değiştirmeye, yenilenmeye, ılık havaların etkisine girmeye başlar. Kış mevsiminden çıkan cildimiz aynı vakitte dış faktörlerin de etkisiyle yıpranıp yorulur. Bu noktada cilde uygulanacak ufak müdahalelerle bu geçiş sürecini en iyi şekilde atlatmanın olası olduğunu dile getiren Ergül Keskin Conture Make up Studio’nun Kurucusu ve Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, bahar mevsiminde yapılabilecek cilt bakım tekniklerini anlatıyor.

Cildinizdeki tahribatı en aza indirmenin yollarını

Her şey temiz bir cilt ile başlar
Kışın yel ve soğuk havaların etkisiyle yorulan cilde soluk aldırmak ve cildi derinlemesine arındırmak amacıyla en iyi yol hydrafacial prosedürüdir. Yaşlanma karşıtı bakım tekniklerinden biri olan hydrafacial; cilt yenileme, temizleme, arındırma, akne ve sivilce tedavilerini barındıran etkili ve bir o kadar faydalı bir prosedürdir.

Vakum biçimindeki bir aygıt yardımıyla oluşturulan hydrafacial, tasarlanmış vortex teknolojisi yardımıyla cilde hiçbir zarar vermeden derinlemesine bir arınma ve temizlik sağlar. Hydrafacial prosedürünin en asli özelliği cildin daha sağlıklı, parlak ve genç görünmesini sağlamasıdır. Bu teknik; cildin canlanmasını, ince çizgilerin azalmasını, cildin derinlemesine nemlenmesini sağlar. Aynı vakitte kara nokta probleminin giderilmesine, genprosedüre ve tıkalı gözeneklerin açılmasına yardımcı olur. İlkbahara yenilenmiş girmek isteyen bireylerin cildindeki kış etkilerinden kurtulmak amacıyla kolaylıkla başvurabileceği bir teknikdir.

Cildinizdeki tahribatı en aza indirmenin yollarını

Temizlik ardından beslenme amacıyla Somon DNA
Bir tür gençlik iksiri olan Somon DNA, ciltteki sorunları basitçe minimize eden gerektiğince etkili bir programdır. Somon DNA aşısı, somon balığı spermleri ve hyaluronik asitten elde edilen DNA molekülleri yardımı ile ciltte genç hücreler üretilmesi esasına dayanan yeni kuşak bir güzellik teknikidir.

Kırışıklık, sarkma, ince çizgiler ve başka yaşlanma belirtilerinin giderilmesini hedefleyen bu program cildi; oluşturulandırmak, tamir etmek ve gençleştirmek amacıyla uygulanır. Sistem; polinükleotidler ve hyalüronik asit moleküllerinden elde edilen Somon DNA ile ciltte genç hücreler üretilerek kırışıklık ve başka yaşlanma belirtilerinin minimize edilmesini sağlar. Cilt yapısını destekleyen, hücreleri onaran Somon DNA, insan DNA’sına çok yakın olan formülasyonu yardımıyla bağ dokusunu tekrardan oluşturulandırarak, cildi restore eder.

Cildinizdeki tahribatı en aza indirmenin yollarını

Hifugold ile cildinizde yenilenmeyi hissedin
Arınma ve beslenme prosedüründen sonra ciltteki elastikiyet kaybını gidermek amacıyla başvurabilecek bir teknik arıyorsanız, hifugold tam size göre… Ameliyatsız yüz gerdirme prosedürü olan hifugold, yüz gençleştirme ve sıklaştırma teknikleri arasında sık sık oluşturulan bir teknikdir.

Cildin alt tabakasına verdiği denetimli ses dalgaları ile oluşturulan bu prosedür, daha zinde ve genç bir manzara sağlar. Ses dalgalarının cilt tabakasında oluşturduğu enerji, amaçlanan bölümde ısı hasarı oluşturur. Bu hasar kolajen üretimini arttırarak, yeni ve taze bir cilt amacıyla lüzumlu olan oluşturulandırmayı başlatır. Hifugold programsı, aşağı yukarı 15.000 hücre yenilenmesi sağlarken cildin üst yüzeyine rastgele bir zarar vermez. Alın, gıdı ve yanaklarda güvenle kullanılabilen Hifugold prosedürü, cildin hijyenik hale getirilmesi ve daha ardından soğutucu jelin sürülmesiyle yapılır. Uygulanacak bölgeye göre aygıt amacıyla ideal başlık seçilir ve eskiden tespit edilen yüz analizine göre prosedür uygulanmaya başlanır. Genel olarak ağrısız ve acısız bir prosedürdir. Ameliyattan çekinen ama çok daha genç görünmek isteyenler amacıyla basitçe yapılabilecek bir teknikdir.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?