Cildinizin pürüzsüz olması için yapmanız gerekenler

Cildinizin pürüzsüz olması için yapmanız gerekenler

Cildinizin pürüzsüz olması için yapmanız gerekenler vücudumuzu dış etkenlerden koruyan ve tamamen bizi zırh gibi saran tenimizin aynı zamanda güzel görünmesini de sağlayacaktır.

Kadınlar için cilt büyük önem taşırken pürüzsüz kadife bir cilt yapısı istemeyen kadın yoktur. Cildimiz güzelliğimizin aynasıdır. Cildimizin güzelliği için yapmadığımız maske, estetik ya da kozmetik ürünlerden çareler üretir pürüzsüzlüğü için sürekli uğraşırız. Peki, hiç düşündünüz mü? Cildinizi sürekli dışta bakım yaparak pürüzsüz hale getirmeye çalışsanız da maalesef bunu bir türlü başaramazsınız bunun sebebi cildinize yeterli kadar önem vermediğinizi göstermektedir. Cilt öncelikle içten yani bedenin iyi beslenmesiyle mümkündür. Pürüzlü bir cilde sahipseniz beslenmenize dikkat etmelisiniz sizle için pürüzsüz bir ciltten kurtulmak için hayatınızdan çıkarmanız gerekenleri araştırdık bu besinlerden uzak durduğunuzda cildinizin pürüzsüz olduğunu göreceksiniz.

Sigara ve alkol kesinlikle bedene dış ve içten büyük zarar veren iki zararlı düşmandır. Hiç sigara kullanmayan ciltle canlı ve parlak bir renge sahipken kullananlarda dikkat çeken sarı soluk bir cilt pürüzlü bir görüntü hakimdir. Alkolde sigara kadar zararlı bir madde olarak öne çıkarken hem beden yapısının içten hem de cildin dıştan etkilenmesini sağlayan iki zararlı olan maddeden uzak durmalısınız. Alkol özellikle vücuttaki su miktarının kaybına neden olur bu sebeple cilt kurur ve pürüzsüzlüğünü kaybeder. Aynı zamanda alkol alımı damarları genişlettiği için ciltte birçok olumsuzluğu hatta erken yaşlanmaya neden olur. Tuzlu atıştırmalar bu tüm tuz içeren atıştırmalar için geçerlidir çerezler, büsküviler, cipsler gibi bedene ve cilde zararlı olan gıdalardır. Bunları tamamen hayatınızdan uzaklaştırdığınızda ise pürüzsüz cilde kavuşabilirsiniz.

Aşırı tuz tüketimi bedenin su miktarını da azaltır ve kurumasına ödem yapmasına neden olur. Rafine karbonhidratlar yani doğal olmayan tamamen suni olarak üretilen besinler içlerinde sürekli katkı maddesi ihtiva eden bu besinleri tüketmekten kaçının bu gıdaları aşırı tüketen kişilerde daha çok akne oluşumu meydana gelmektedir. Rafine ürünlerde şeker ve zararlı birçok atık ciltte birçok olumsuzluklara sebep olmaktadır. Kızarmış yiyecekler ise bedenin yağ hücrelerini çoğaltarak cildin zararlı yağlarla kaplanmasını sivilcelerin ve iltihabik durumun ortaya çıkmasında etkili olmaktadır. Kızartmalar derinin hücre yapısını öldürür ve soluk cansız ve mat bir cilde sahip olmanıza sebep olur. Tüm bu zararlı gıdalar ve maddelerden uzak durarak sağlıklı pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?