Cilt lekeleri nasıl giderilir

Cilt lekeleri nasıl giderilir

Her bayan cilt bakımına ve cilt sağlığına dikkat eder, özen gösterir fakat bu bayanların birçoğu güneşten korunma konusunda pek başarılı değillerdir. Güneş çilleri irileştirir ve çoğaltır. Bu nedenle dışarıya çıkmadan önce mutlaka güneş koruyucu kullanmanızı tavsiye ediyorum. Bu yazımda sizlere çillerle başa çıkabilmenin yollarını anlatacağım. Maskelerimize geçmeden önce sizlere birkaç tavsiye vermek istiyorum. Eğer hassas ve ince bir cilde sahipseniz uygulayacağınız maskeyi önce bileğinizde denemenizi öneririm çünkü kullanacağınız maskenin içindeki malzemeler cildinizi tahriş edebilir. Limonu kullanırken de dikkatli olmalısınız eğer hassas bir cilde sahipseniz limonu sulandırarak kullanabilirsiniz.
Malzemeler: Limon suyu, bak, sarı hardal, süt.

Cilt lekeleri nasıl giderilir

Cilt lekeleri için doğal maske
Hazırlanışı ve uygulanışı
1- Cildinizde çilli olan bölgeye limonu sürün dilerseniz limonu sulandırarak da kullanabilirsiniz. Limonu sürdükten sonra 15 dakika bekleyin. Yalnız limon suyunu çillere kulak pamuğuyla sürmeniz önemli.

2- Daha sonra iki kaşık balı ılıyana kadar ısıtın. Ve yüzünüze sürün bal 20 dakika boyunca cildinizde kaldıktan sonra temizleyebilirsiniz.

3- 1 yemek kaşığı hardal ve 4 kaşık sütü karıştırıp çillerin üzerine uygulayın. 15–20 dakika cildinizde durması yeterli olacaktır.

4- Bu maskelerin yanı sıra cildinize bakım kremleri ve tonikleri uygulamayı unutmayın. Bu uygulamalar cildinizi daha hassas bir hale getireceğinden güneşe pek çıkmamaya çalışın çıktığınızda ise mutlaka güneş koruyucu kullanın.

5- Cilt beyazlatma kremlerini kullanın. Genelde işe yaramadıkları söylenir fakat düzenli bir şekilde kullandığınızda farkı sizde göreceksiniz.

6- A vitamini cilt sağlığı için gerekli bir vitamindir. Hücre yenilenmesine yardımcı olacağından A vitamini kullanmaya özen gösterin.

7- C vitamini çilleri yok etmek için etkili bir yöntemdir bu nedenle C vitamini içeren serumları kullanın.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?