Cilt Maskeleri

Cilt Maskeleri

Cilt bakımı, pek çok kadın için oldukça elzem olmakla birlikte, pek çok kadının aynı zamanda hobi olarak ilgi alanını da oluşturmuş durumda. Geçmişte ve gelecekte hemen hemen her yıl artan teknolojik ve kimyasal devinim ile beraber kozmetik ve elbette akabinde cilt bakımı sektörü cilt maskeleri, yeni ürünler tanıtmaya, daha fazla büyümeye ve daha spesifik ürünler çıkarmaya devam ediyor. Markaların çoğalması, aynı zamanda rekabetin artışı anlamına geliyor ve bu da oldukça mantıklı olmasının yanında, daha kaliteli ürünlerin varlığını ortaya koyabiliyor.

Sonuç olarak markaların varlığının ve artışının oldukça elzem, aynı zamanda iyi olduğunu söyleyebiliriz. Nemlendirici kremler, cilt tipine uygun cilt maskeleri ve benzeri pek çok ürünün son senelerde evrim göstererek, her cilt tipine farklı şekilde geliştirildiğini bilmekteyiz. Tıpkı, her saç tipine ayrı olarak uygulanan şampuanlar gibi, cilt maskeleri de her cilt tipi için ayrı olarak geliştirilebiliyor. Tür tür değişen ve pek çok kadının bol bol tercihi olan bir tür olan cilt maskeleri; ciltteki gözenekleri açarken aynı zamanda sizlere daha iyi bir vücudun ve cildin kapısını açmak için üretiliyor. İçerisinde kimyasal birtakım maddeler bulunabilen ve bulunmayan pek çok maske mevcut.

Kimyasal Cilt Maskeleri

Cilt Maskeleri

İçerisinde kimyasal madde bulunan cilt maskeleri, temkinli yaklaşılmakla beraber her kadının cilt uzmanı gözetiminde kullanması gerektiğine inandığımız maskelerdir. Bu maskelerin kullanımı esnasında ciltte bozulmalar ve hatta tahriş meydana gelebilir. Bu sebepten, bu maskeleri satın alırken muhakkak doktor gözetiminde kullanmalı ve dozajını hiçbir şekilde aşmamalısınız. İçerisinde kimyevi pek çok madde bulunan bu maskeler, her cilde uygun olmamakla beraber, ciltten cilde değişiklik ve sıkıntı yaratabilirler.

Doğal Cilt Maskeleri

Cilt Maskeleri

Doğal cilt maskeleri ise, tamamı ile organik olarak bitkisel özlerden üretilen maskeler olarak bilinmekteler. Bu maskeleri kullanarak cildinize muhtemelen herhangi bir zarar vermezsiniz. Elbette, kullanılan bitki ya da meyve özüne herhangi bir alerjinizin olmaması gerekmektedir. Aksi halde cildiniz tahriş olabilir hatta kaşıntıdan zarar dahi görebilir. Bu sebepten maskeyi kullanmadan önce eğer fabrikasyon üretimi ise muhakkak içindekiler kısmına göz atmalısınız. Bunun yanında, cilt sorunlarını tetikleyecek bir soruna yol açmasa da, cildinize iyi gelmeyebilir yahut faydalı olmayabilir.

Bu sebepten cilt tipinize uygun cilt maskeleri seçmeli ve muhakkak onu kullanmalısınız. Aksi durumda, vereceğiniz para / yapacağınız masraf, herhangi bir işe yaramayacaktır. Pek çok insan için bilinmeyen bir durum olan cilt tipi, genellikle tahminlerle yürütülerek ölçülmektedir ve bu tahminler çoğu zaman geçersizdir. Zira, bu tahminleri yapan kişinin kendisi, testlerle ilgili doğru sonucu aldığında direkt şaşkınlığa uğrayabilir zira nemli olarak bildiği vücudu yahut cildi, kuru tipte olabilir de. Dolayısı ile, kendinize değil, özellikle cildiniz konusunda testlere güvenmeniz çok daha doğru bir yol olacaktır.

Doğal Cilt Maskelerinin Faydaları

Cilt Maskeleri

Doğal cilt maskeleri, sürekli makyaj yapan pek çok insan için biçilmiş kaftan olmakla birlikte, sık sık gözenekleri kapanan, akneleri azan, sivilceleri tutan insanlar için de biçilmiş kaftan olarak bilinmektedir. Elbette her şeyden önce durum tespiti yapılmalı ve bu sorunların nelerden çıktığı bulunmalıdır. Durum tespitini uzman doktorlar aracılığı ile yahut eczacınız ile birlikte yapmanız mümkündür. Bu durum tespitinden sonra ise yapmanız gereken şey cilt tipinize uygun bir cilt maskesi kullanmaktır. Kimyasal yahut doğal olması size kalmış olan bu maskeleri, kolayca satın alıp basit kullanımı sayesinde aynı gün içerisinde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Gözenekleri Açar

Cilt maskeleri, gözenekleri açmak için varolmuş en güzel icatlardan bir tanesidir. Sürekli makyaj yapan insanlarda, genelde gözeneklerin zamanla kapanmasından ötürü pek çok sorun ortaya çıkabilir. Bu sorunların en sık yaşananlarından bir tanesi aknedir. Akne oluşumu, vücudunuzdaki pek çok sorunu tetikleyecek oluşumların başlangıcı anlamına gelmektedir. Sizde de akne oluşumu başladıysa, öncelikle bu akneleri sıkmamalı ve olabildiğince iyi bir cilt bakımı yapmalı / yaptırmalısınız. Cilt maskesi, bu bakım için uygun bir başlangıçlardan biri olabilir örneğin. Cilt bakım maskesini, özellikle cilt tipinize uygun olması kaydı ile birkaç günlük kullanmanız sonucunda, kolay bir şekilde aknelerden kurtulabilirsiniz. Bunun yanında, gözenekleriniz olabildiğince açılır ve açılan bu gözenekler, hava almaya başlayarak daha güzel bir yüzün habercisi olurlar.

Cilt maskeleri, çeşitli isteklerde ve türlerde bulunabilirler. Bu tür ve çeşitliliği anlamak ve zamanla aşmak ise sizin elinizdedir. Kısa bir süre içerisinde hemen hemen tüm cilt maskelerini tanıyabilir ve tanıdığınız her cilt maskesini eğer sizin için uygunsa deneyebilirsiniz. En iyisinde karar kıldığınız cilt maskesini de, uzun kullanıma götürmeniz uygun olacaktır. Zira, her cilt için ayrı olsa da aynı zamanda her markanın ayrı özellikleri mevcuttur.

Organik cilt maskeleri ise, belli başlı maddelerle evde yapılabilir. Kolay bir şekilde elde edebileceğiniz bu maskeler, birkaç bileşimden oluşur ve cildiniz için organik bir bakımın habercisi olurlar. Organik bakım, çoğu zaman işe yarayabilmekle beraber, çoğu zaman aksilikler de çıkarabilirler. Bu sebepten, bu maskeleri kullanırken özellikle alerjen etkilerin sizin cildinizi tetikleyip tetiklemeyeceğine dikkat etmek durumundasınız.

Organik Cilt Maskeleri Karışımları İşe Yarıyor mu?

Bunun pek çoğuna verebileceğimiz cevap hayır olacaktır. Bu tür maske tarifleri, genellikle cildiniz ile uyum sağlaması gereken maskeler olarak bilinirler. Yani, cildinizin verdiği semptomu yok edecek maskeleri direkt, hedef olarak alıp kullanmanız gerekiyor. Örneğin, akne sorununuz varsa ve internetten rastgele bir tarif bulup denediyseniz, bu sizde işe yaramayıp, başka bir deneyende işe yarayabilir. Ciltten cilde değişiklik gösteren bu tür organik maske karışımları genelde çoğu insanda işe yaramayan ancak her şeye rağmen cilde iyi gelecek doğal ürünlerdir. Bunları yapmaktan eğer alerjen bir etkisi yoksa kaçınmamanız gerekir. Haftada bir ya da iki defa, cildinizi nemlendirmek adına internetten cilt maskeleri tarifleri alabilir ve bunları kullanabilirsiniz.

Yumurta Sarısı ve Süt Karışımı Cilt Maskesi

Yüz için nemlendirici bir maske karışımı olan yumurta sarısı ve süt; haftada bir ya da iki kez uygulama ile kuru cilt tiplerine iyi gelebilecek, doğal bir maske olarak biliniyor.

Limon Suyu ve Yoğurt Karışımı Cilt Maskesi

Özellikle akneli ciltlere iyi gelebilen bir cilt maskesi türü olarak bilinen limon suyu ve yoğurt karışımı, gece yatmadan önce yapmanız halinde cildinizi yeniden iyileştirir ve eski haline kavuşturabilir. Düzenli kullanımda ise organik olarak limonun cildinize etkisi, gözenekleri açması malumunuz.

Karnabahar ve Zeytinyağı Karışımı Cilt Maskesi

Cildinizde çok fazla sivilce varsa, bu karışım ile yapacağınız bir cilt maskesi de işe yarayabilir. Özellikle bol sivilceli ve irinli vücutlara kullanılabilecek karnabahar ve zeytinyağı karışımı, kısa sürede bu sivilceleri kuruttuğu gibi daha temiz bir vücudun habercisi olabilirler.

Bu ve bu tip organik maskeler, işe yaradığı gibi, yukarıda belirttiğimiz gibi cilt tipinize göre negatif yanıt da verebilirler. Bu sebepten, olabildiğince dikkat etmeli ve işe yaramayan cilt maskelerini boşu boşuna masraf ederek kullanmamalısınız. Aksi durumda hem para, hem zaman açısından kayıplar yaşanabilir.

YASAL UYARI LÜTFEN DİKKAT

Sitemizdeki içerik ve makaleler internet ve çeşitli dergilerden faydalanarak hazırlanmaktadır. Bilgilendirme amaçlı bir sitedir doktor tavsiyeleri degildir. Bilgilerin her hangi bir şekilde kullanımından kaynaklanan sorunlardan www.kdnsg.com ve ilgili kişiler sorumlu değildir.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?