Cildi onarmak için muz maskesi

Doğal Cilt Maskesi Tarifleri

Doğal Cilt Maskesi Tarifleri

Doğal Cilt Maskesi Tarifleri

Cildi besleyen ve yenileyen birçok doğal cilt maskesi tarifi bulunmaktadır. Bu maskeler düzenli kullanımda bir süre sonra oldukça fayda sağlayacak maskelerdir. Bu maskeler ciltte oluşan kusurları tedavi etme konusunda da oldukça başarılı olabiliyor. Kahve telvesi, cildi ölü hücrelerden arındıran mucizevi bir madde. Kahvenizi içip kalan telveyi soğuttuktan sonra yüzünüze hafifçe masaj yaparak sürerseniz peeling etkisi yapar.

Eğer bir miktar zeytinyağı ekleyip cilde maske şeklinde sürüp bekletirseniz de nemlendirme etkisini gösterecektir ve uzun süre cildi nemli tutacaktır. Salatalık rendelenip içine bal ve yoğurt eklenerek yapılan maske cildinizi parlatacak, canlı, diri ve gergin bir görüntü oluşturacaktır. Uzun süreli kullanım çok önemlidir.

Yaş maya ve süt ile yapılan maske zamanla oluşan yaşlılık izlerini yani kâbusumuz olan kırışıklıkları onarmada oldukça etkili bir maske olacaktır. Mayanın içerisinde zeytinyağı ve limon ekleyip başka bir maske de yapabilirsiniz. Bu da yaşlanma geciktirici çok etkili bir maske olur. Limon suyu ve yoğurt karışımının cilde sürüldüğünde herkesin ortak sorunu siyah nokta problemini ortadan kaldırma konusunda ne kadar başarılı olduğuna şahit olacaksınız.

Yumurta sarısı ve süt yüze sürülüp bir bez ile kapatılıp beklenirse yarım saat kadar eşsiz bir nemlendirme etkisi yaratacaktır. Haftada 1 kez kullanıma uygun bir maskedir. Limon, bal, yoğurt üçlüsünün cilt lekelerini gidermedeki başarılı etkisinin üstüne maske tanımam. Bu karışımı haftada 1 kez 20 dakika süreyle ciltte bekletmelisiniz.

Cilt sıkılaşması için de en etkili maske rendelenmiş elma ve bal ile yapılan ve oldukça etkili olan maskedir.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?