Doğal görünen makyaj uygulamaları

Doğal görünen makyaj uygulamaları

Doğal görünen makyaj uygulamaları

Son zamanlarda doğal görünümlü makyaj uygulaması oldukça popüler. Çok basit formüller sayesinde doğal görünümlü makyaj uygulayabilir ve modayı takip edebilirsiniz. Güzel görünmek, bakımlı olmak ve bunu doğal bir görünüm ile elde etmek isteyenlerin uygulaması gereken en önemli tekniklerden biri elbette cilt temizliğidir. Makyaj uygulamasına geçmeden önce cildi temizleyip kirlerinden arındırmanız gerekir. Doğal görünen makyaj tekniği uygulaması için far, ruj, allık ve fondöten seçiminde açık renkler tercih edilmelidir. İşte sizler için doğal görünümlü makyajın sırlarını veriyoruz.

Yokmuş Gibi Makyaj Yapma Teknikleri

Doğal görünen makyaj uygulamaları
Doğal Görünen Yüz
İnce yapılı ve kremsi olan bir fondöten aracılığıyla tüm yüzünüzü pürüzleştirin. Kremsi yapıya sahip olan fondöten seçiminiz sayesinde cildinizi nemlendirecek ve kuru görünmesini kolay bir şekilde önlemenize yardımcı olacaktır. Kullanacağınız fondöteni satın alırken doğal cilt renginize uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede yüzünüzde yokmuş gibi doğal makyaj görüntüsüne ulaşmanız kolaylaşacak.

Doğal Görünen Yanaklar
Elmacık kemiklerinize cilt renginize göre uyumlu olacak natürel bir renkli bir allık uygulamalısınız. Eğer cilt renginiz çok açık bir tondaysa, pembe veya gülkurusu tonlarını tercih etmeniz uygun olacaktır. Cildiniz daha orta tonluysa, turuncu alt tona sahip olan allıkları tercih edin. Toz allık kullanmaktansa kremsi yapıya sahip olan ve cildi nemlendiren allıkları tercih edin. Bu sayede yüzünüzde daha doğal bir görünüm oluşmasını sağlayacaksınız.

Doğal Görünen Kirpikler
Kirpiklerini herhangi bir kıvırıcı yardımıyla kıvırmalısınız. Gözleriniz daha ön plana çıkmasını istiyorsanız, kirpiklerinize maskara uygulayabilirsiniz. Kirpiklerinin maskara uygulamasına rağmen daha doğal durması için maskarayı tek katlı uygulamalısınız.

Doğal Görünen Kaşlar
Çarpıcı bir görünüm için işe ilk olarak kaşlarınızdan başlamanız gerekmektedir. Kaş arasında meydana gelen boşluk problemlerinizi kaş kalemi veya kaş farı yardımıyla doldurun. Kaşlardaki boşlukları doldurma aşamasında kalın çizgiler çekmekten sakının ve bunun yerine küçük ve ince kıl vuruşları yapın. Kaşlarınızı doldurma aşamasında doğal kaş yapınızın dışına çıkmayın.

Doğal Görünen Dudaklar
Doğal bir dudak görünümüne kavuşmak istiyorsanız daima nude tonlardan yana tercihinizi kullanın. Dudak renginize uygun nude ruj ile dudaklarınızı hafif renklendirdikten sonra lip balm kullanarak dudaklarınızın parlamasını sağlayabilir ve şık ve doğal bir görünüme ulaşabilirsiniz.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?