Elbiseye Göre Makyaj Kombinleri

Elbiseye Göre Makyaj Kombinleri

Elbiseye Göre Makyaj Kombinleri
Makyaj; genel olarak bayanların olmazsa olmazı, vazgeçilmez aksesuarı ve tüm anlamda günün kurtarıcısıdır. Zarif ve güzel bir görünüm kazanmak istiyorsanız elbisenizden makyajınıza kadar tüm ince detaylar da dahil olmak üzere bir bütünlük oluşturmanız gerekmektedir. Makyajlar elbiselere uygun olarak yapılırsa hem güzel bir kombin yaratıp hem de tüm dikkatleri üzerinize çekebilecek güzelliğe erişmiş olursunuz. Elbiselerin tarzına, giyinildiği yere ve mekana göre makyaj kombinleri önemli rol oynamaktadır ve elbise ve ortama göre makyajın sadeliği ve abartısı değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin sade bir elbisenin üzerine yapılan abartı bir makyaj kötü ve göz yorucu bir görünüme yol açabilir, güzel görünmek isterken daha çok göze batabilirsiniz.

Koyu Renkli Elbiselerde Makyaj Kombini
Siyah ve lacivert gibi koyu renk elbise giymeyi tercih ettiğinizde sakin bir göz makyajı uygulamanız gerekmektedir. Çünkü göz makyajınızın doğala yakın bir görünümde olması vurguyu ve tüm dikkati dudaklarınıza çekmektedir.
Abiye Ve Taşlı Elbiselerde Makyaj Kombini

Eğer giyiminizde taşla döşenmiş abiye bir elbise tercih edecekseniz makyaj uygulamasında gözlerinize elbise taşlarınızın ışıltısına uygun bir tonda makyaj yapabilirsiniz. Işıltılı elbiselerde makyaj seçenekleri biraz daha genişletilebilir. Işıltılı elbiselerde gözlerinize kalın bir kalem çekerek gözlerinizi belirginleştirip ön plana çıkartabilir yüzünüzün geri kalanı için hafif makyaj tonları uygulayarak elbiseniz ile gözleriniz arasındaki uyumu yakalayarak öne çıkartabilirsiniz.

Dantel Detaylı Elbiseye Göre Makyaj Kombini
Dantelli elbise tercih edecekseniz yumuşak tonda bir makyaj uygulaması tercih edilmelidir. Zaten dantel görüntü bakımından yoğun olduğundan ağır ve abartılı makyaj uygulaması göz yorucu olacaktır. Allık yardımı ile doğru tonlarda hafif bir makyaj seçimi yapabilirsiniz.

Beyaz Elbiseye Göre Makyaj Kombini
Beyaz elbiselerde dudaklarınızda belirgin ve keskin renklerde kontrast yaratmalısınız. Gözlerde hafif gölgeler ile dudaklarınızı kullanarak bütün dikkati elbiseniz üzerinde toplayabilirsiniz.

Kırmızı Elbiseye Göre Makyaj Kombini
Kırmızı elbise zaten kendi başına oldukça çekici ve seksidir. Ancak bu çekiciliği korumanın biri; ağır bir göz makyajı yaparak yüzün geri kalanını soft bırakmak, ikincisi ise hafif ve bol rimelli göz makyajı uygulayarak elbisenin rengi ile uyumlu ruj kullanmaktır.

Gümüş Elbiseye Göre Makyaj Kombini
Gümüş ve gri tonlardaki elbiseleri dumanlı göz makyajı ile tamamlayabilirsiniz. Dudaklarınızı sade tonlarda bir renkte ruj ile veya parlatıcı ile renklendirip gözlerinizde büyülü bir hava yaratabilirsiniz.

Yeşil Elbiseye Göre Makyaj Kombini
Elbisenizde yeşil rengi tercih etmek isterseniz yeşilin rengi zaten iddaalı bir renk olduğu için yüzünüzde ağır ve abartılı makyajdan uzak durmalısınız. Gözlerinizin üzerine süreceğiniz göz farını yoğun yeşiller ile boğarak elbisenizin güzelliğini kapatmak yerine yüzünüze çok hafif tonlarda makyaj uygulayarak güzelliğinizi ve tüm dikkati elbisenizin üzerinde toplayabilirsiniz. Makyajınıza hafif bir şekilde yeşil gölge uygulaması yapabilirsiniz.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?