Evde Yapılabilecek Kolay Yüz Maskeleri

Evde Yapılabilecek Kolay Yüz Maskeleri

Evde Yapılabilecek Kolay Yüz Maskeleri 

Cildimiz, dış hava şartları, beslenme alışkanlığı veya herhangi başka bir sebepten dolayı parlak ve canlı görünümünü kaybeder. Kişinin üzerine düşen görev, nasıl ki tüm organlarına iyi bakmakla yükümlü ise doğal olarak cilt bakımlarını da yapması gerekmektedir. Bu bakımlarını kendi kendinize evde yapılabilecek kolay yüz maskeleri ile çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Evde Yapılabilecek Kolay Yüz Maskeleri
Evde Yapılabilecek Kolay Yüz Maskeleri

Evde yapılan yüz maskeleri siyah noktalar için de, bizce etkili sonuçlar alabileceğiniz cilt bakımı uygulamaları ve sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Evde hazırlanan yüz maskeleri hem kolay hem de son derece ekonomik olacağı da kesin. Elbette ki yüz pürüzsüzlüğü için de yüz sarkmasını önlemek için maskeler de sonuçlara ulaşırsınız.

Doğal Yüz Maskeleri için de Salatalık Maskesi 

— Kuru ciltler için — 

Evde yapılabilecek kolay yüz maskeleri detaylarına baktığımızda salatalık maskesi için yoğurt, yulaf unu, bal ve salatalık ezmesini karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı tabaka şeklinde yüzünüze sürüp yaklaşık 20 dakika bu halde bekleyin. Sonrasında ılık su ile yüzünüzü yıkayıp kurulayın.

Doğal Yüz Maskeleri için de Bal maskesi 

— Tüm ciltler için —

Tüm ciltlerde yüz pürüzsüzlüğü için evde yapılabilecek kolay yüz maskeleri içerisinde bal maskesi de yapıp uygulayabileceğiniz cilt bakım maskelerinden biridir.  İnce bir kat halinde yüzünüze sürüp yaklaşık 10 dakika kadar bekleyip ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Doğal Yüz Maskeleri için de Yoğurt maskesi 

— Yağlı ciltler için —

Evde uygulanan kolay yüz maskeleri içinde yoğurt maskesi hazırlamak için maya ve yoğurt olması yeterli. Karışımı sağladıktan sonra cildinize dairesel hareketlerle sürüp 10 dakika kadar bekleyin. Sonrasında ise yüzünüzü ılık su ile yıkadıktan sonra kurulayabilirsiniz.

Doğal Yüz Maskeleri için de Muz maskesi 

— Gençleştirici —

Tek muzu kaşığın tersi ile püre haline getirene kadar ezerek yüz maskesi kıvamına getirin. Parmak uçlarınız ile cildinize sürüp yaklaşık 15 dakika kadar bekleyin. Sürenin sonunda ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Doğal yüz maskeleri içerisinde muz maskesi yüzünüzün ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri size sağlayacaktır. Bu sayede yüz pürüzsüzlüğü için önemli bir adım da atmış olacaksınız.

Doğal Yüz Maskeleri için de Limon suyu maskesi 

—Tüm ciltler için—

Evde yapılan yüz maskeleri siyah noktalar için önemli derecede bakım yoludur. Limon suyu maskesi ile yapacağınız cilt bakım maskesi sayesinde yüzünüzdeki siyah noktaların sayısında azalma olmakla kalmayıp, cilt sağlığınız iyileştiği için siyah noktaların oluşması da azalacaktır.

Yumurta akı ile limon suyunu iyice karıştırdıktan sonra cildinize sürüp yaklaşık 1 saat yüzünüzde beklemesini sağlayın. Kuruduktan sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayıp kurulayın. Yüz pürüzsüzlüğü için ve temiz cilt yapısına sahip olmak için evde hazırlanan yüz maskeleri içinde önemli bir yer tutmaktadır. 

Tüm cilt bakımı maskeleri uygulamalarında en önemli nokta her ne kadar doğal olursa olsun sizin cilt tipinizin türüdür. Cilt Tiplerine Göre Maskeler yazımızı incelerseniz eğer burada yazılan maskelerin haricinde hangi cilt tipine sahip olduğunuz ve hangi cilt tipine göre hangi tür cilt bakımı yapmanız gerektiği konusunda daha detaylı bilgi sahibi olursunuz.  

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?