Göz farı nasıl karıştırılmalı?

Göz farı nasıl karıştırılmalı?

Göz farı söz hususu olduğunda, karıştırma prosedürü en zor kısım olabilir. Doğru yapmazsanız, makyajınız düzensiz, ağır ve sert görünebilir. Fakat doğru vasıtalar ve teknikle pürüzsüz, profesyonel görüntülü bir göz makyajı münkün. Her seferinde kusursuz bir şekilde karıştırılmış bir göz manzarası elde etmek amacıyla denenmiş ve doğru ipuçlarımızı okumaya devam edin.

Göz farı nasıl karıştırılmalı?

İPUCU #1: Biraz daha karıştırın, karıştırın ve karıştırın

Göz farı karıştırmanın ilk kuralı tam olarak bunu yapmaktır: Karıştır, karıştır ve karıştır. Konturlu bir göz farı fırçası bunun amacıyla en iyisidir, zira fırçanın ucunu dairesel bir hareketle kapağın kırışmasına dönüştürerek daha iyi bir karışım elde edebilirsiniz. Anahtar yeteri kadar karıştırmaktır, böylelikle sert çizgiler olmaz.

İPUCU #2: Geçiş tonlarına ilgi edin

Gölgeler uygularken, kırışmanıza bir geçiş rengi yerleştirmek ve oradan başlamak önemlidir. Bu, sert bir duruş olmadan problemsiz ve harmanlanmış bir tesir yaratacaktır. Geçiş gölgeniz, gözlerinizi şekillendiren ve genel göz farı manzarasınüzü destekleyen kırışıklığınızı açıklamak amacıyla bir fırsattır. Bir renk seçerken, cilt tonunuzdan birkaç ton daha derin olan nötr, mat bir gölge seçin.

İPUCU #3: Tür ve doku

Göz farı çoğu tür ve dokuya sahiptir ve her biri amacıyla benzersiz karıştırma teknikleri vardır. Göz farı soğuk bir yüzeye sahipse, yalnızca kapakla sınırlayın ve daha çok tesir amacıyla düz bir gölge fırçasıyla karıştırın. Eğer ışıltılıysa, yalnızca kırışıklığı karıştırın. Krem göz farı amacıyla, bilhassa renk tonu natural ise, karışımla daha iyi bir manzara elde edebilirsiniz. Göz şeklinizi belirleyin, değişik göz şekilleri değişik karıştırma teknikleri gerektirir.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?