Güneş lekelerinden korunma yolları

Güneş lekelerinden korunma yolları

Mevsimlerin dönmesiyle birlikte özellikle de yüzümüzdeki derinin renginde büyük değişim olur. Bu değişim özellikle yaz ve kız aylarında çok etkisini gösterir. Bazı cilt çok hassastır güneşi hiç sevmez hemen etkilenir ve yüzümüzde lekeler oluşur. Bu lekelere güneşten dolayı oluştuğu için güneş lekesi ismini veririz.

Güneş lekerinden kurtulmak, bu etkiyi azaltmak ve bu lekelere bir son vermek için doktorlar oldukça işe yarayan doğal bitkisel yollar bulmuşlardır. Biz de sizler için bu bitkisel doğal yöntemleri araştırdık. İşte güneş lekelerinden kurtulma yöntemleri

Güneş lekelerinden korunma yolları

Güneş lekeleri için hint yağı oldukça geniş kullanım bölgesiyle, güneş lekeleri içinde kullanılmaktadır. Süt hem cildinizi yeniler hemde leke oluşmasını engeller. Limon renk açıcı özelliğiyle çok iyi sonuç verir günde iki defa suyunu yüzünüze uygulayın ama kullanımdan sonra güneşe çıkmamaya dikkat etmelisiniz.

A, C, E vitaminleri hücre onarıcıdır ve zararları azaltır. Buğday ve çavdarlı ürünleri tüketin ve bunlardan yapılan bir doğal maske önerisi: 2 yemek kaşığı kadar karbonat, 1 yemek kaşığı limon suyu, 2 yemek kaşığı kadar yoğurt. Bu üçlüyü çok iyi çırpın sonrasında karışımları lekelerinizin üstüne uygulayın yara ve ya sivilceli olan bölgelere sürmeyin, sadece güneş lekeli bölgeye sürün, 25 dakika kadar bekletin. Kuruduktan sonra ılık bir suyla masaj yaparak çıkarın. Tüm bu yöntemlerin dışında da güneş lekelerinin oluşmaması için mutlaka güneş kremi tercih edin güneşte uzun süre kalmayın, güneş gözlüğü ve şapka kullanmadan güneşte kalmayın.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?