Güzel görünmenin püf noktaları nelerdir

Güzel görünmenin püf noktaları nelerdir

Güzel görünmenin püf noktaları nelerdir

Güzel ve bakımlı görünmek oldukça meşakkatli ve emek isteyen bir yoldur. Düzenli ve günlük bakım uygulayarak aslında çok da zor olmayan güzelliğinize, ufak tüyolar ve ipuçlarıyla daha göze çarpan bir nitelik kazandırabilirsiniz.

Saçlar

Güzel görünmenin püf noktaları nelerdir
Eğer her gün kullanmaktan sıkıldığınız düz saçlarınıza dalgalı bir görünüm kazandırmak istiyorsanız, saç diplerinizi hafifçe kabartarak sönük durmasını engelleyin. Sabitleyici bir sprey uyguladıktan sonra saç diplerinize parmak uçlarınıza masaj yaparak tepe kısmını şekillendirin. Bu basit görünen yöntemle, etrafınızdakilere farklı görünebilirsiniz. Sabitleyici sprey, elde ettiğiniz bu görünümü gün boyu kalıcı kılacak.

Cilt

Güzel görünmenin püf noktaları nelerdir

Cildiniz hassas reaksiyonlara karşı çok hassas ise rahatlatıcı içeriğe sahip bir krem deneyebilirsiniz. Meyve özlerinden oluşan nemlendirici kremler, hassasiyete neden olan dış etkenlere karşı cildin kendini koruma özelliğini güçlendirerek, alerjik reaksiyonların önlenmesini sağlayacaktır.  Yağlı bir cildiniz varsa su bazlı ürünler kullanmanız, cildin yağ dengesi açısından daha doğru olacaktır.

Tırnaklar

Güzel görünmenin püf noktaları nelerdir
Erkeklerin kadınlarda en çok dikkat ettiği şeylerin başında gelen el ve tırnakların bakımı oldukça önemlidir. Çok uzun olmayan ve bakımlı tırnaklarla bir erkeğin başını döndürebilirsiniz. Oje seçiminde de yine pürüzsüz bir görünüm sağlayan ve kolay bir sürüm sağlayan markaları tercih edin. Ayrıca koruma faktörü sayesinde ojenin renginin solmasını engelleyen ojeleri de tercih edebilirsiniz.

Ayaklar

Güzel görünmenin püf noktaları nelerdir
Kış soğuklarının yaklaştığı bu günlerde, özellikle ayaklar daha fazla özen istiyor. Kuruyup çatlamaya meyilli olan ayaklarınız için meyve özlü bir ayak kremi kullanabilirsiniz. Kış soğuklarında ayaklarınızı sıcak tutmaya yardımcı olan bir nemlendirme etkisine sahip ürünleri tercih edebilirsiniz.  Kış günlerinde ayakkabıların içerisinde kalan ayaklarınıza rahatlatıcı bir masaj yaptırarak kendinize bir iyilik yapabilirsiniz.

Gözler

Güzel görünmenin püf noktaları nelerdir
Eyeliner’ınızı doğru uygulamazsanız hoş olmayan bir görünüm yaratabilirsiniz. Kirpik çizginizin üzerine kısa kısa çizgiler çekerek düzgün bir hat yaratın. Ardından parmağınız yardımıyla bu çizdiğiniz çizgileri hafifçe dağıtın.  Ellerinizin titremesi önemli değil. Neticede gözlerinizin şeklini ortaya çıkarabileceksiniz. Belirgin ve anlamlı gözler, karşınızdakini etkilemek için en etkili silahınız olabilir.

Dudaklar

Güzel görünmenin püf noktaları nelerdir
Özellikle sonbahar-kış aylarında sürekli kuruyan dudaklarınıza dur demek için vazelin bazlı bir dudak balsamı tercih etmelisiniz, çünkü mum içerikli ürünler daha az koruma sağlar ve günde birden fazla uygulamanız gerekebilir. İnsanlar stresli oldukları zamanlarda dudaklarını ısırır ve bu da onların daha fazla kurumasına sebep olur. Bu alışkanlığınızdan kurtulmaya çalışın. Dudaklarınızı ve cildinizi nemli tutmak için bol miktarda su içmelisiniz.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?