Güzelleşmek için yapılması gerekenler

Güzelleşmek için yapılması gerekenler

Güzelleşmek için yapılması gerekenler

Güzelleşmek için yapılması gerekenler

Bir çok insanın sorunu olan genç ve güzel kalmak için, yeterince bakım yaptığınıza inanıyor musunuz ? Güzelleşmek için uygulayacağınız, pratik bilgiler sayesinde, artık daha genç kalmak sizin elinizde. Güzelleşmek için ne yapmalı ?, Güzelleşmek için ne yapmalıyız ?, gibi sorularınıza yanıt olabilecek, güzelleşmek için yapılması gerekenleri Kdnsg.com, olarak paylaşıyoruz.

Güzel görünmek için en başta önem vermemiz gereken konu, cilt bakımıdır. Cildiniz parlak görünmesini sağlamanız için uygulamanız gereken bazı önlemler vardır. Örneğin; kozmetik ürünleriyle yüzünüzü, boyama kitabı gibi boyamayın, sade olun olabildiğince az makyaj yapınız. Bunun dışında parlak bir cilt için uygulamanız gereken bir bitkisel formülü sizlerle paylaşıyoruz.

7-8 damla sirke, bir çorba kaşığı badem yağı, bir çay kaşığı sütü karıştırınız. Elde ettiğimiz karışımı yaklaşık olarak 10 gün boyunca, her gece yüzünüze sürünüz. Cildinizde kuruduktan sonra, yüzünüzü yıkayabilir, uykuya dalabilirsiniz.

2 tatlı kaşığı pakmaya, 2 tatlı kaşığı badem yağı ve 2-3 damla sirkeyi çamur kıvamına getiriniz. Yüzünüze sürünüz ve kuruyup çatlayıncaya kadar yüzünüzde kalsın. Daha sonra ılık su ile yıkayınız.

1 çorba kaşığı bal, 1 elma ve 1 muzu mikserden geçirdikten sonra yüzünüze sürünüz. 20 dakika yüzünüzde kaldıktan sonra ılık su ile yıkayınız. Bu bitkisel formül ile cildinizde parlaklık, canlılık ve lifting etkisi yaratacaksınız.

Cilt lekeleriniz var ise bunu uygulayın; 1 çorba kaşığı yoğurt suyu, 2 çorba kaşığı yulaf ya da arpa ezmesini 4-5 damla limon suyuyla karıştırınız. Elde ettiğiniz bu karışımı lekeli cilt üzerinde yarım saat bekletiniz. Daha sonra ılık su ile yıkayınız.

Güzelleşmek için yapılması gerekenlerGül yaprağından tonik yapın ; 1 şişeye gül yapraklarını koyunuz, üzerine sıcak su ilave ederek şişenin kapağını kapatarak, yaklaşık olarak 3 gün bekletiniz. Bu bekleme işleminin ardından 2 çay kaşığı süt 2 çay kaşığı sirke ilave ederek, hazırladığınız toniği yüzünüze sürebilirsiniz. Daha sonra yüzünüzü yıkayınız.

Ballı bakım maskesi sayesinde güzel kalın ; Bir çorba kaşığı bal, bir yumurta, bir tatlı kaşığı badem yağı ve 3-4 adet limon suyunu krem kıvamına gelinceye kadar karıştırınız. Daha sonra cildinize sürerek, 20 dakika bekletin. Ardından ılık su ile yıkayınız.

Genç ve güzel görünmenin bitkisel olarak formüllerini ve evinizde uygulayabileceğiniz, pratik bilgilerini paylaştık. Sağlıklı günler dileriz.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?