Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

sağlıklı saçlar için öneriler

Güzel ve bakımlı bir kadın olmanın olmazsa olmazı tabi ki saçlardır. Uzun saçlarla bayanlar kendilerini daha çekici hissederler. Saç bakımında en önemli faktörler, dengeli ve düzenli beslenme alışkanlığıdır. Protein ağırlıklı yiyecekler yemeye özen gösterilmelidir. Buna her bayanın dikkat etmesi gerekir.

Ayrıca her gün iki litre su içmek saçınızın uzamasında etkili olacaktır. Her sabah ve akşam saçların taranması da uzamasında katkısı olacaktır. Taranan saçlarda kan akışı düzenlenir ve bu sayede saçı besleyen damarlar etkili bir şekilde çalışır. Her gün saçınızı yıkarak saçlarınızı daha fazla yıpratırsınız. Bu yüzden haftada bir veya iki defa yıkamalısınız. Yağlanmadan rahatsız olursanız bebek pudrası sürerek yeni yıkanmış görüntüsünü elde edebilirsiniz. Sıcak ortamlarda bulunmamalısınız. Sıcak hava saç yapınızı etkileyerek saçınızı kurutur.

Duş alırken su sıcaklığını değiştirerek saçlarınızdaki ölü hücreleri atabilir, uzamasına katkı sağlayabilirsiniz. Ayrıca 2 ayda bir saçlarınızın ucundan kestirirseniz daha çabuk sonuç alabilirsiniz.

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?
Saçlarınızı saç kurutma makinesi ile kurutmayın. Saç kurutma makinesi de saçlarınız için bir tehlike arz eder. Sıcak hava akımı ile saç dipleri kuruyacaktır. Ayrıca saçlarınızı düzleştirici ile düzleştirmeyiniz.

Saçlarınızı hem kırar hem de uzamamasını tetikler.
En doğal ve maliyetsiz yöntemlerden biri de yumurta akıdır. Bir yumurtanın akını saç diplerinize masaj yaparak uygulayıp ardından da streç filmle sarın. Bir iki saat sonra saçınızı iyice yıkayın. Haftada bir uygulayabileceğiniz bu maske sayesinde hem saçlarınız parlayacak hem de hızlı bir şekilde uzayacaktır.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?