İnce Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri

İnce Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri

İnce Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri

İnce Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri

İnce telli saçlar en zor, en uğraştırıcı, çabuk yağlanan, canlı görünmeyen, çok çabuk yıpranan saç tipidir. Bu tip saçların bakımı için, kalınlaşması için çok etkili bakım doğal bakım maskesi tarifleri mevcut. Bu maskeler haftada 1 gün mutlaka yapılmalı ve sonuçları beklenmelidir. Pişman olmayacaksınız.

İnce Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri
1 kaşık defne, 1’er tatlı kaşığı Hint yağı, lavanta, zeytinyağı, susam yağı, çörek otu yağı, kuru maya, kekik yağı, menekşe ve elma sirkesi karıştırılarak saça sürülür ve sarılarak 2 saat boyunca beklenir. Düzenli ve sürekli uygulama ile saçlar oldukça kalınlaşacaktır kısa sürede.

1 yemek kaşığı avokado suyu, 1 yemek kaşığı badem yağı ile karıştırılır ve saça masaj yaparak iyice yedirilir. Saçta sadece tarım saat bekletilmesi yeterli ve oldukça etkili olacaktır.

Saç çıkarmada oldukça etkili olan sarımsağın kullanıldığı maskeler de çok faydalıdır saça. 6 diş sarımsak iyice ezilip, 1 çay bardağı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı bal ile karıştırılıp 1 saat süreyle saçta bekletilir. Uzun süreli uygulamada saçlar gözle görülür şekilde kalınlaşır.

İnce telli saçların en büyük sorunu da cansız görünmesidir. Yarım çay bardağı zeytinyağı, bir avuç ezilmiş fındık, toz maya ile yapılacak saç maskesinin canlandırıcı etkisi vardır. Tüm malzemeler ısıtılarak saça sürülür 1 saat bekletilip durulanır. Çok etkili bir maskedir.

İnce telli saçlara sahipseniz saçları sık yıkamak önerilmez. İdeal olan haftada 2 kez yıkamaktır. Aksi halde saçlar çok çabuk yağlanacaktır. Yıkama esnasında da kesinlikle ılık su kullanılmalı.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?