Kalıcı kaş yapımı teknikleri

Kalıcı kaş yapımı teknikleri

Yüz Analizi
Kişinin küçük değişikliklerde daha genç ve daha taze bir görünüme kavuşmasını sağlamak mümkün olmaktadır. Kaş şeklini ele alıp düzeltmek bunlardan birisidir. Kişinin yüzündeki organların birbirlerine ölçülü uyumu yüzde yapılan oynamalarda, değişikliklerle orantılanabilmektedir. Fakat bu ölçüye uymak yerine kişinin özgün isteği doğrultusunda kişiye yakışan şekli vermek üzere yüzde değişiklikler yapmak daha etkili ve tercih edilen sonuçlar yaratmaktadır.
Cerrahi operasyonlardaki gibi kişinin burun kanat genişliği, göz aralığı, alın yapısı, göz kapağının şekli ve durumu dikkate alınmalıdır. Herkesin kendine özgü kaş boyutu ve şekli olmalıdır. Bu şekilde daha doğal bir görünüm elde edilmektedir. Kişiye özel olacak kaşlar ten rengi, orijinal kaş rengi ve saç rengi ile örtüşmeli ve naturel renklerde olmalıdır. Zira kişinin ten ve kaş rengi ne olursa olsun işlemi yaptıran herkese aynı renk kaş yapılması doğallığın bozulmasına sebebiyet verecektir.

Kalıcı Kaş Nedir?

Kalıcı kaş yapımı teknikleri
Bilimsel ve kozmetik alandaki gelişimlerin yardımıyla Üç Boyutlu Kıl Tekniği kullanarak yapılan kaş şekillendirme ve biçimlendirme tekniğidir. Bu teknik diğer kalıcı makyaj uygulamalarından farklı olarak elle kaşa şekil verme işlemidir. Bu sayede yüzde daha doğal ve orijinal bir kaş görünümü sağlanır.
İşlem sırasında kullanılan pigment boyalar yüksek kaliteli ve sağlıklı ürünler olmak zorundadır. Pigment boyalar sayesinde ten ve saç rengine paralel birçok tonda kaş rengi sağlanabilmektedir. Microblading tekniği ile yapılan kaşlarda 1-2 yıl gibi uzun süreli sonuçlar elde edilir. Bu sürenin sonrasında kaşlarda renk farklılaşması yerine kaş renginde solma görülebilir.

Kalıcı Kaş Nasıl Uygulanır?
İşlem uygulanmadan önce ağzı ve sızı hissedilmemesi açısından anestezik kremler kaş bölgesine uygulanmalıdır. İşlem sonrasında kaşların nemli ve yumuşak kalıp kurumaması için kullanılan bu kremler uzman tarafından kişinin cilt yapısına uygun şekilde önerilmelidir.

Bu uygulama kısmi invaziv (az oranda hasar verici) bir uygulamadır. Cildin epidermis yani üst tabakasında çok ince görünümlü çizik şeklinde kanallar oluşturulur. Bu kanallara pigment boyalar yerleştirilir. Bu yüzden bu işlem steril koşullarda ve uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Bazı kuaförlerde de microblading uygulaması yapılmaktadır ancak, steril koşullarda yapılması oldukça iyidir. Kullanılan malzemelerin kişiye özel ve tek kullanımlık olması zorunludur. Böylece kişi enfeksiyon riskinden korunmuş olur.

Microblading işlemine başlamadan önce, işlemden sonra nasıl bir görünüme kavuşacağının görüntüsünün bir çizimi yapılarak kişiye gösterilmesi ve onayının alınması gerekmektedir. Çünkü microblading uygulaması geri dönüşümü olmayan bir işlemdir.
Bunun yanı sıra uygulamayı yapacak uzmanın daha önce yaptığı işlemlerden örnekler kişiye gösterilerek güveninin sağlanması da oldukça önemlidir.

Kalıcı Kaş Fiyatları
Geri dönüşümü olmayan microblading üç boyutlu tekniği uygulamasının fiyatı değişkenlik göstermektedir. Çünkü, özellikle steril klinik koşullar, kişiye özel tek kullanımlık malzemeler, uygulayan uzman ve uygulayan uzmana ulaşım, sağlık için uygun olan boya ve ekipmanlar ile uygulayan kurum gibi etmenlerden ötürü sabit bir fiyat verilememektedir.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?