Kalıcı Makyaj Nedir ?

Kalıcı Makyaj Nedir ?

Kalıcı Makyaj Nedir ?
Makyaj teknikleri içerisinde kalıcı makyaj tekniği cilt rengini implante etme uygulamasıdır. Bir iğne vasıtasıyla tek kullanımlık olmak şartıyla natürel ve mineral sayılabilecek boyaların kalıcı olacak şekilde deri altına geçirilmesi tekniğidir. Bu tekniği uygularken uzman profesyonel kişiler tarafından tamamen hijyenik ortamda olmak şartıyla yöntemler uygulanır. Bunun için bu işi yapacak kişilerin bu teknik hakkında donanımlı bilgi sahibi olması gerekir. Steril ortam ve hijyen bunun için oldukça önemlidir. Bu işten tam anlamıyla bilgi sahibi olmayan ve uzmanlık konusunda yetersiz kalan kişilere bu işi yaptırmak doğru olmaz. Boya cinsinin de kimyasallardan uzak bitkisel içerikli olması dikkat edilmesi gereken diğer ayrıntılardan biridir. Yaptırmak doğru mudur sorusuna gelince uygun olarak görenler olduğu gibi uygun olmadığını düşünenlerde vardır.

Kalıcı Makyaj Nasıl ve Hangi Bölgelere Yapılır ?
Yukarıda da belirttiğimiz gibi kalıcı makyaj uygulaması uzman kişiler dahilinde özel koşullarda yapılan bir ameliyat çeşididir. Bunu yapmak için özel seçilen bitkisel içerikli boyalar enjektör vasıtasıyla deri altına uygulanır. Genellikle dudak çevresi, kaşlar ve göz çevresine uygulansa da saç ve kirpik dökülmesi, derideki renk değişimlerinde de kalıcı makyaj uygulanmaktadır. Böylece uzun süre kalıcılığını koruyan makyaj tekniğini uzun bir süre kullanabilirsiniz. Yaklaşık olarak beş yıl kadar kalıcılığını devam ettirmektedir. Beş yıldan sonra isteyen tekrar kalıcı makyajı yaptırabilir.

Kalıcı Makyajı Kimler Tercih Eder ?
Makyaj uygulama tekniklerine farklı bir bakış açısı getiren kalıcı makyaj uygulama tekniği genel olarak bakımına önem veren fakat kısıtlı vakti olan bayanlar tarafından çok tercih edilir. Özellikle çalışan bayanlar için vakit oldukça değerlidir. Yaşanan iş yoğunluğu nedeniyle makyaj yapmak için dar vakti olan bayanlar bu tekniği tercih ederler. Böylece makyaj için ayıracakları vakitten arta kalan zamanı başka işler için kullanırlar. Çalışan bayanların kurtarıcı olan bu tekniği bu amaçla bayanlar tercih etmektedirler. İş temposunda görünüm oldukça önemlidir ve çalışan bayanlar bu yöntemle bir anlamda bir çıkış yolu bulduklarına inanırlar.

Kalıcı Makyajın Yan Etkileri Var mıdır ?
Vakti kısıtlı olan bayanların tercih ettiği kalıcı makyajın zararlı etkileri var mıdır, yan etkileri olabilir mi diye sorarsanız uzmanlar olmadığını söylemektedir. Bitkisel içerikli maddeler kullanıldığı için zararının olmadığını uzmanlar söylemiştir. Ancak alarjisi olanlar için zararlı olabilir. Bunun için uygulama öncesi alarji testi uzmanlarca yapılmaktadır. Alarji tespit edilmemiş kişilere yalnız uzmanlar uygulama işlemini yapmaktadırlar.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?