Kırışıklıklar için maske tarifi

Kırışıklıklar için maske tarifi

kırışıklıklar için maske tarifi

kırışıklar için maske, suna dumankaya kırışıklık maskesi, kırışıklık için maske tarifi, kırışıklara maske evinizde yapabilirsiniz. Kozmetik ürünlerine para vermekten bıktınız mı ? Yada bu ürünlerden istediğiniz, verimi alamıyormusunuz ? O halde evinizde doğal yollardan uzmanların verdiği kırışıklık giderici maskeleri uygulayabilirsiniz.

Güzellik uzmanı Suna Dumankayanın kırışıklık için önerdiği maske tariflerini tek bir başlık altında topluyoruz. Sizlerden ricamız, bu maskeleri kullananların olumlu yada olumsuz yorumlarını konu altına yazmalarını rica ediyoruz. Kullanacak olan arkadaşlara en azından bir  yol göstermiş olursunuz.

Kırışıklıklar için maske tarifimiz : 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı şap tozu, 1 adet yumurta akı tüm malzemelerimizi güzelce karıştırdıktan sonra cildimizin kırışıklık olan bölgelerine daha yoğun diğer bölgelerine daha az olmak üzere sürüyoruz. 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkıyoruz.

Kırışıklıklar için diğer doğal maske tarifimiz : 1 tatlı kaşığı pastane mayası, 1 yumurta akı malzemeleri karıştırdıktan sonra 15 dakika yüzümüzde bekletiyoruz. Daha sonra ılık sonra da soğuk su ile yıkıyoruz.

Kırışıklar için maske : 1 yemek kaşığı portakal suyunu önceden kaynatmış olduğumuz klorsuz yarım bardak su ile ve üzerine 2 çay kaşığı yulaf unu koyarak karıştırıyoruz. Krem haline gelene kadar bir kabın içerisinde karıştırmaya devam ediyoruz. Bu maskeyi yüzümüze sürdükten sonra 10 dakika süre ile bekletip, ılık su ile yıkıyoruz. Ardından cildimize gül suyu sürebiliriz.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?