Kış mevsiminde cilt bakımı önerileri

Kış mevsiminde cilt bakımı önerileri

Kış mevsiminde cilt bakımı önerileri


Hava sıcaklığının, mevsimlerin değişmesi demek cilt bakımınızın da değişmesi demektir. Çünkü her mevsimde cilt farklı şeylere ihtiyaç duyar ve farklı sorunlar yaşar. Kış aylarında cildinizin neye ihtiyacı olduğunu bilirseniz ona ışıltı katmanız çok kolaylaşacaktır.

Kış mevsiminde cilt bakımı önerileri
Kış aylarında güne sıcak bir duş ile başlamak çok önemlidir. Duştan çıkmadan 15 saniye boyunca üzerinize soğuk su tutun. Sonra suyun sıcaklığını biraz arttırın. Sonrasında yine azaltın. Ve 2 dakika boyunca bunu tekrar edin. Bu işlem kan dolaşımınızı hızlandıracaktır. Ayrıca cildinizi canlandıracak ve kendinizi daha dinç hissedeceksiniz. Bu bir hidroterapi tekniğidir.

Mutlaka iyi bir nemlendirici krem kullanın. Hem iyi bir şekilde nemlendirmeli hem de güneşten korumalıdır. Tercihlerinizi yüksek koruma faktörlü, çinko oksit içeren kremlerden yana kullanın. Vücudunuzu nemlendirirken dudaklarınızı da nemlendirmeyi unutmayın. E vitamini içeren bir dudak nemlendiricisi kullanın. Özellikle kış aylarında çatlamış dudaklar büyük sorun oluyor.
Haftada iki kez cildinizi eksfoliye ederek hem cildinizi ölü hücrelerden arındırırsınız hem de cildinizin nemi daha iyi tutmasını sağlarsınız.
Çinlilerin vücuda enerji vermesi için kullandıkları bir metot vardır. O da her gün bir bardak limonlu su içmek. İyi bir detoks yöntemidir. Karaciğer ve safra kesesi dahil bütün sisteme etki eder. Detoks kanı temizlediği için kötü bir cilde sebep olan toksinlerin çok daha çabuk vücuttan atılmasını sağlar.

Uykunun önemini de hepimiz biliyoruz. Bu yüzden rahat uyuyun. Yeteri kadar uyuyamamak oksijen seviyesini düşürür. Bu da cilt hücrelerinin yeterince hızlı yenilenememesine sebep olur. Hücrelerin yenilenememesi ise çabuk yaşlılığa sebep olur. Bu yüzden uykunun nimetlerinden olabildiğince fazla yararlanmaya çalışarak en az 8-9 saat uyuyun.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?