Kuru Ciltler İçin Kırışıklık Maskesi

Kuru Ciltler İçin Kırışıklık Maskesi

Kuru Ciltler İçin Kırışıklık Maskesi
Yağlı cilde oranlar daha az cilt problemi vardır. Daha az sivilce oluşumu vardır. Aşırı derecede parlama yapmaz ve siyah nokta oluşumu daha azdır. Ama bunlara rağmen malesef iyi olmayan yanları vardır. Kuru cildi olanların daha çabuk kırışıklıkları ortaya çıkar. Kırışıklıklarda daha derinleşebilir. pullanma çok fazla olur ve tahriş olma riski fazladır. Evde rahatlıkla yapabileceğiniz maskeler ile yüzünüzü rahatlatabilirsiniz.

Bir kabın içinde yarım avokado ve bir tatlı kaşığı balı karıştırın ve cildinize sürün. Öncelikle avokadoyu güzelce ezin bunu çatal yardımı ile yapabilirsiniz. balla karışınca yüzünüzde yaklaşık 10 dakika boyunca bulundurun. Ve sonrasında ılık su ile güzelce yıkayın.

Bu maskeyi haftada bir yapabilirsiniz ama çok kuru ise haftada iki kere de yapabilirsiniz. Kahve bilindiği gibi cildi yumuşatır ve kahve cildin daha taze görünmesine yardımcı olur. Kahve maskesi için 2 çay kaşığı kadar kahvenin telvesini yüzünüze sürün ve kuruyunca ılık su ile temizleyin.

Bir kabın içine 2 çay kaşığı kakao, 3 çay kaşığı süt ve 2 tatlı kaşığı bal. Bu karışımı da yüzünüze sürüp cildinizde 10 dakika bekletip yıkayın. Cildi besleyen yumurta maskesi. protein olarak çok güçlüdür. bir yumurta sarısı , bir tatlı kaşığı bal , 2 çay kaşığı zeytin yağını katıp güzelce karıştırın ve cildinize sürün daha sonra ılık su ile güzelce yıkayın .

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?