Kuru ciltler için muz maskesi

Kuru ciltler için muz maskesi

Kuru ciltler için muz maskesi


Muz maskesi belli etkenlerden dolayı devamlı olarak kuruyan, cansız ve mat görünen cildinizi tamamen değiştirerek sağlıklı, bakımlı, parlak ve pürüzsüz bir hale getirecektir. Bunun için tek yapmanız gereken organik muzlar ile hazırlayacağınız maskeyi doğru şekilde uygulamak. Bu maskeyi yapmak hem ekonomik hem de kolay. Bu nedenle cilt bakımı için en çok kullanılan maskelerden biride muz maskesidir. Muz maskesini düzenli olarak haftada bir uygularsanız farkı sözde görecek daha sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olacaksınız.

Kuru ciltler için muz maskesi
Kuru ciltler en hassas cilt tipidir. Kuru ciltler diğer cilt tiplerine göre daha fazla bakım ve daha fazla hassasiyet ister bu nedenle kullanacağınız maskeyi, yöntemi doğru seçmek zorundasınız. Aksi takdirde cildiniz tahriş olabilir. Kuru cildinizi eski canlı ve parlak haline getirmeniz çok kolay.

Kuru ciltler için ev yapımı mus maskesi
Muz maskesi için bizlere bir adet muz ve iki kaşık kremşanti gerekmektedir. Muzu derince bir kapta iyice ezip dinlenmesi için 2–3 dakika bekletiyoruz. Daha sonra muzun üzerine kremşantiyi ekleyip iyice karıştırıyoruz ve karışımı yüzümüze sürüp yarım saat bekletiyoruz. İşlem sırasında cildinizin gerildiğini hissedeceksiniz. Bu cildiniz nefes alıyor demektir. Ve son adım olarak yüzünüzü soğuk su ile iyice yıkayın.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?