Kuru saçlar için bitkisel formüller ve çözümler

Kuru saçlar için bakım önerileri

Kuru saçlar için bakım önerileri


Bayanların en fazla önemi genelde saçlarına verir. Fakat bu saçların kuruması hem bayanlar için fiziksel açıdan problem yaratır hem de oldukça morallerini bozar. Fakat bu durumdan rahatsız olmanıza gerek yok. Çünkü bu yazımızda sizlerle paylaşacağımız özel yöntemler ile kuruyan saçlarınız eskisinden çok daha sağlıklı olacaktır.

Eğer kuru saçlara sahipseniz her banyodan sonra saçlarınızın diplerine durulama gerektirmeyen ve yağ içeren bakım kremlerinden uygulayın. Saçlarınızı saç kurutma makinelerinden olabildiğince uzak tutun. Saçlarınızın diplerindeki kan dolaşımını hızlandırmak için saçınızın tamamını kremle nemlendirin sonra başınızı öne eğip elli defa fırçalayın.


Haftada üç gün belirleyin ve o günlerde saç diplerinize zeytinyağı ile yarım saat masaj yapın ve durulayın. Saçlarınızın kırıklarını düzenli olarak temizletmeye özen gösterin. Kullandığınız şampuanı seçerken de dikkatli olmalısınız. Kullandığınız şampuanın içinde mutlaka krem bulunmalı.

Sigara dumanı, sis, egzoz dumanı gibi çevre kirliliklerine maruz kalan saçlarınızı mutlaka yıkayın ve bu tür zararlı maddelerin cildinizde uzun süre kalmasını engelleyin. Bakımlı saçlara sahip olmak için verdiğimiz bu küçük tüyolar sayesinde “kuru saçlar için özel bakım önerileri” saçlarınız doğal güzelliğine kavuşacaktır.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?