Makyaj fırçaları nasıl temizlenir?

Makyaj fırçaları nasıl temizlenir?

Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

Kadınların günlük hayatlarında ve özel günlerinde daha çekici bir görünüm elde etmek için yaptıkları makyaj, kozmetik ürünler ile yaptıkları bir işlemdir.

Makyaj fırçaları nasıl temizlenir?
Güzel bir makyajın püf noktası kullanılan malzemenin kalitesi ile birlikte uygulama şeklidir.
Makyaj malzemelerinin uygulanmasında en önemli eleman makyaj fırçalarıdır ki çok fazla çeşitte makyaj fırçası vardır.
Fondöten fırçası, pudra fırçası, allık fırçası, göz farı fırçası, eyeliner fırçası, kaş fırçası ve ruj fırçası bu fırçalardan bazılarıdır. Aslında yüzün neredeyse her bölgesinde kullanılacak çeşitte fırçalar vardır ve bu fırçaları alırken doğal kıllardan yapılmış olmalarına dikkat edilmelidir.

Makyaj fırçaları nasıl temizlenir?

Alınan makyaj fırçaları ne kadar kaliteli ve doğal kıllardan üretilmiş olsalar da mutlaka temizlenmeleri gerekmektedir. Haftada en az bir veya iki defa temizlenmesi gereken makyaj fırçalarını temizleme işlemi de oldukça basittir.
Orta büyüklükte bir kabın içerisini ılık suyla doldurunuz ve içine birkaç damla şampuan damlatınız.
Fırçalarınızı, fırçalarınız suya tamamen boya renklerini verene kadar, suyun içinde bekletiniz; gerekirse eliniz ile fırçanın kıllarını sıkınız.

Daha sonra fırça kıllarınızın üzerinde şampuan kalıntılarının kurumaması için, fırçanızı temiz bir su ile iyice durulayınız. Durulama işleminden sonra önce kuru ve yumuşak bir havlu ile fırçanızın kıllarının suyunu alınız, daha sonra ise fırçanızın kıllarını iyice kurulayınız.

Püf nokta olarak; fırçanızı bir zemin üzerinde bırakırsanız, fırçanızın kıllarının şekli değişebilir. Bu değişimi, fırçanızı bir yere asarak önleyebilirsiniz.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?