MAKYAJ TEKNİKLERİ

MAKYAJ TEKNİKLERİ

Sonbahar Makyajı İle Tanışın
Sizlere bu yazımızda makyajı ve sonbahar makyajından bahsedeceğiz. Bir çok bayanın yapmayı sevdiği, yaparken de çok özen gösterdiği makyajın bir çok teknikleri var. Bu tekniklerden bazıları uygulandığında gerçekten porselen gibi bir cilde sahip olmanız mümkün.

Yaz trendlerinden sonra ortaya çıkan sonbahar makyaj trendleri bayanlar arasında oldukça çok tutulacak gibi görünüyor. Daha önceki sezon indirimlerinden kaliteli ve uygun makyaj malzemelerini almanın zamanı geldi.
Sonbaharın; insanın üstünde bıraktığı etki, pek de sevilen bir etki değildir. Kışın geleceğinin habercisi olan sonbahar insanların üstünde uyuşukluk, halsizlik, yorgunluk hissi oluşturur. Bu sonbahar bayanlar olarak yeni sonbahar makyajları ile sonbaharın getirdiği uyuşluk hissinden kurtulalım dedik.

Son Bahar Makyajı Nasıl Yapılır ?
Sonbahar makyaj trendleri dediysek tabii ki de tek sonbaharda yapmak zorunda değilsiniz. Yılın her mevsiminde yapabileceğiniz bu makyaj stili kahverengi ve bordo tonlarının çokça hakim olduğu makyaj stilleridir.

Yağmurlu günlerde yapılan bu sonbahar makyajı için birçok ayrıntılar var. Sonbahar dediğimizde toprağın yağmurla beraber getirdiği kokusunu hatırlatmak için kahverengi tonların kullanıldığı makyaj için sarı ve bordo rengi de sıklıkla kullanılan renkler arasında.

Cilt iyice temizlenir. İlk olarak makyaja ten makyajı ile başlanır. Makyajın daha güzel görünmesini sağlamak ve kalıcı olmasını sağlamak için makyaj sabitleyici kullanabilirsiniz. Yanaklarda allığın hafif olması gerekir. Gül tonlarında kullanacağınız hafif bir allık da cilt makyajını tamamlayacaktır.

Son Bahar Makyajında Gözler Ve Dudaklar Nasıl Olmalı ?
Sonbahar makyajı gözlerde bordo ve mavi tonları oldukça hoş bir görüntü oluşturuyor. Göz makyajına mürdüm renginin tonları sonbahar aylarında vazgeçilmez olarak görülür. Gözleri belirginleştirmek için siyah veya kahverengi göz kalemi ile gözlerimizi belirginleştirebiliriz.

Sonbahar aylarının makyajlarında vazgeçilmez olan kahverengi ve bordo renkler, gözlerin dumanlı görünmesi ile daha iyi bakmasını sağlayacaktır. Bazı bayanlar tarafından sonbaharda yaptırılan kalıcı makyaj da bile kahverengi tonları çoklukla kullanılmaktadır. Göz makyajında koyu renkler kullanıldığında cilt makyajı sade ve açık renklerle yapılmalıdır.

Sonbahar makyajında dudaklardaki renklerin yüzdeki makyaja göre seçilmesi gerekmektedir. Daha çok koyu renkler tercih edilen dudakların dolgun ve nemli olması beklenir. Bu arada gözlerde koyu renk rimel kullanıldıysa, kullandığınız ruj açık renk olmalıdır.
Cilt makyajı koyu, göz makyajı ve rujunuz açık renk olabilir. Göz makyajı koyu olduysa cilt makyajı ve ruj açık renk olmalıdır.

Sonbahar yağmurların çok yağdığı bir mevsimdir. Yağmurlu bir günde makyaj yapmak istediğinizde, nem seviyesine uygun nemlendiriciler kullanmalısınız. Sonbaharın yağmurlu günlerinde çok fazla makyaj malzemesi kullanmaktan kaçının çünkü her ne kadar piyasada su ile akmayan makyaj malzemeleri varsa da çok fazla yağmur gören cildinizden bir kısmı mutlaka akacaktır.

Yukarıda sonbahar mevsiminin en güzel makyaj tekniklerinden ne kadar bahsetmiş olsak da, küçük bir paragraf olarak makyajın zararlarından bahsedelim. Makyajı; kaliteli markalı makyaj malzemeleri ile yapmak sakıncalı değildir.

MAKYAJ TEKNİKLERİ

Makyaj Nedir ?
Makyaj yüzün güzelliğini, gözlerin parlaklığını, kirpiklerin uzunluğunu, dudakların kırmızılığını ortaya çıkartmak için ve ciltte bulunan lekelerin gizlenmesini sağlayan bir çeşit kamuflaj yöntemidir.

•→Makyajın birçok çeşidi vardır. Bu makyaj çeşitlerinin yapılma sistemi giyilen kıyafete, takılan aksesuarlara göre değişir. Buna göre makyaj nedir çeşitleri nelerdir?

•→Porselen Makyaj: Cildi çok güzel kapatmaya yarayan bir makyaj çeşididir.

•→Günlük Makyaj: Bu makyajlar her zaman hafif malzemelerle biraz silik olarak yapılır.

•→Gece Makyajı: Abiye kıyafetler üzerine oldukça belirgin yapılan makyaj, düğünlerde ve gece partilerinde tercih edilir.

•→Show Makyajı: Bu makyaj çeşidinde belirli bir düşünce yüze yansıtılmaktadır.

•→Kalıcı Makyaj: Makyaj yapmayı sevmeyen bayanların tercih ettiği kalıcı makyaj özel makyaj malzemeleri ile uzmanları tarafından yapılır.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?