Makyajı çıkarmadan yatmanın zararları

Makyajı çıkarmadan yatmanın zararları

   MAKYAJLI UYUMANIN ZARARLARI

Makyajı çıkarmadan yatmanın zararlarıİnternet ortamında ‘makyajı çıkarmadan yatmanın zararları’ hakkında sayısız makale olduğu halde halen bu hatada ısrar ediyorsanız elimizden size teessüf etmekten ve konu hakkında bir kere daha düşünmenizi sağlayacağınızı umduğumuz bir yazı hazırlamaktan başka bir şey gelmez. Gününüz ne kadar yoğun geçmiş olursa olsun, kendinizi ne kadar yorgun hissederseniz hissedin yatmadan önce makyajınızı silmelisiniz.

Makyajı çıkarmadan yatmanın zararlarıMakyajlı uyumanın zararları arasında bir tanesi var ki oldukça etkileyici: Gözkapağınızda farları, kirpiklerinizdeki rimeli, yüzünüze sürdüğünüz fondöteni çıkarmadan uyuduğunuz zaman gözenekleriniz tıkanıyor, cildinizin kirleri atmak için kullandığı sebum maddesi bu tıkalı gözeneklerden dolayı dışarı çıkamıyor ve bu da sivilce oluşumuna sebep oluyor.

Makyajı çıkarmadan yatmanın zararlarıGüzellik uzmanlarının söylediğine göre makyajı silmeden uyumanın zararları bu durumun sizi sivilceler ve siyah noktalarla muhatap etmesinden ibaret değil. Bu yanlışı sıklıkla yapıyorsanız cildinizde tahrişler ve hatta bazı dermatolojik rahatsızlıklar meydana gelebilir. Makyajlı uyumanın zararları kısa vadede göze görünmeyecektir belki, ama orta ve uzun vadede oldukça can sıkıcı sorunlarınız olacağından emin olabilirsiniz; cilt yaşlanması gibi.

Makyajı çıkarmadan yatmanın zararları

Cildiniz uyku sırasında makyajlı olduğunda gündüz saatlerinde oluşan tahribatı onarmak için geceleri çalışan hücreler görevlerini tam anlamıyla yapamaz. Bu da ciltte sarkma ve kırışıklıkların başlaması demektir, belki de zamanından çok önce. Sabah kızarmış gözlerle uyanmak ve yastık kılıfınızı makyajlı (!) bir halde görmek de bu durumda yaşayabileceğiniz sıkıntılar arasında yer alıyor. Oysa bir parça pamuk ve makyaj temizleyiciyle yüzünüzü silmek sadece birkaç dakikanıza mal olacaktır.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?