Maskelerle gelen güzellik

Maskelerle gelen güzellik

Maskelerle gelen güzellik

Nasıl bir cilt tipine sahip olursanız olun, düzenli cilt bakımı uygulamanız gerekir.
Cilt tipinize uygun yüz yıkama jeli, nemlendirici, tonik, serum ve maskelerden oluşan cilt bakım rutinini düzenli olarak uyguladığınızda, cildinizde

Maskelerle gelen güzellik

oluşabilecek akne, siyah nokta ve tıkanık gözenekler gibi sorunlara karşı önlem almış olursunuz. Cilt tipinize bağlı olarak uygulayacağınız maskelerle, istediğiniz güzel ve ışıltılı cilde sahip olabilirsiniz. Üstelik ihtiyacınız olan bu maskeleri fazla uzakta aramayın. Dolabınızda ve evinizde bulabileceğiniz malzemelerle, ihtiyacınız olan cilt bakımını yapabilirsiniz.

Kil Maskesi

Maskelerle gelen güzellik
Aktarlarda bulabileceğiniz yeşil renkte toz kil satın alarak, yağlı ciltler için uygun bir maske hazırlayabilirsiniz. Bir tatlı kaşığı kil, biraz limon suyu ve sodayı karıştırarak uygulayacağınız maskeyi 15 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile yıkayarak maskeyi cildinizden temizleyerek çıkartın. Bu maske düzenli kullanımda cildinizdeki sivilce ve akne sorunlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Bal Maskesi

Maskelerle gelen güzellik
Her cilt tipine uygun bu maske, genel olarak nem sorunu yaşayan ciltler için uygundur. Tarçın ile karıştırarak uygulayacağınız bal maskesini gece boyunca cildinizde tutarak sabaha kadar bekletin. Bu maske cildinizin kuruluk probleminden arınmasını sağlarken, cilde ışıltı ve parlaklık kazandıracak. Cilt tipinize uygun olarak haftada 3-4 kere uygulayabilirsiniz.

Yoğurt Maskesi

Maskelerle gelen güzellik
Marketten yağsız olarak satın alacağınız yoğurdu, mikserden geçireceğiniz salatalık ile karıştırdıktan sonra cildinize uygulayın. Haftada bir uygulayacağınız bu maske, cildinizdeki açık gözeneklerden kurtulmanıza yardımcı olur. Cilde ışıltı vermek için uygun bir maske.

Yulaf Maskesi

Maskelerle gelen güzellik
Cildin derinlemesine temizlenmesini ve siyah noktalardan kurtulmanızı sağlayan yulaf maskesi, uygulaması oldukça pratik ve etkili bir maskedir. Cildin fazla yağlanmasını engelleyen bu maske, yağlı cilt tipleri için uygundur. Yulafları pişirip süzdükten sonra, geniş bir kaba alarak iyice ezin. Bu karışımı yüzünüze uygulayarak 15 dakika kadar bekletin. Ilık suyla yıkayarak çıkartacağınız maskeyi, vücudunuza uygulayarak da etkili bir maske uygulamış olacaksınız.

Çilek Maskesi

Maskelerle gelen güzellik
Cilt için oldukça yararlı olan çilek, oldukça etkili bir maske olacaktır. Yulaf unu ile karıştırarak elde edeceğiniz maske, yumurta sarısı ile çırpılarak kremsi bir kıvama getirilir. Kuru ciltler için oldukça etkili olan bu maskenin besleyici ve nem dengesini sağlayıcı özelliği vardır. Bu maske için 20 dakika yüzünüzde bekletmeniz yeterli olacaktır.

 

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?