Medikal cilt bakımı

Medikal cilt bakımı

Medikal Cilt Bakımı Nedir?
Cildin tipine ve ihtiyacına uygun olarak, dermokozmetik ürünlerin yardımı ile cildin sağlıklı görünmesini sağlamak ve cildi temizlemek amacıyla derinlemesine temizlenmesidir.

Güneşten gelen zararlı ışınlar, yanlış beslenme, alkol ve sigara gibi birçok dış etkenden ötürü cildimizde meydana gelen deformasyon ile yaşa bağlı ortaya çıkan kırışıklıkların önlenmesi amacıyla cildimize medikal cilt bakımı uygulanması gerekir.

Ortalama 1,5-2 saat süren bu uygulamanın amacı, cilde oksijen depolamak, ciltteki gözeneklerin temizlenmesi, canlılık, parlaklık, tazelik verilmesi ile toksinlerin ciltten tamamen atılmasıdır.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
Bakıma başlamadan önce uzman bir estetiysen tarafından özel bir büyüteç ile cilt derinlemesine incelenerek analiz edilir. Bu işlemin sonucunda kişinin cildinin ihtiyacı ve cilt tipi öğrenilerek buna uygun dermokozmetik ürünler (maske, serumlar, tonik, nemlendirici, kremler ve peelingler vs. ) belirlenir ve bakım işlemine başlanır.

Bu işlem sırasında izlenen aşamalar şunlardır;
Öncelikle temizleme sütü ile cilt temizlenir.
Peeling uygulaması ile ölü hücreler deriden arındırılır.
Cilde buhar uygulanarak gözenekler açılır.
Gözeneklerin açılmasının ardından yumuşayan ciltteki siyah noktalar temizlenir.
Cilt yüksek derecede frekans yardımıyla dezenfekte edilir.
İyontoforez ( elektrotlar ile vücuda madde verilmesi) ile cilde serum ve ampul verilir.
Ciltte sıkılaşmayı sağlamak, nemi dengelemek ve hassasiyetini sağlamak için maske yapılır.
Tüm bunların sonrasında da en son olarak ideal bir krem yardımı ile cilde masaj yapılarak işlem tamamlanır.

Medikal Cilt Bakımı Çeşitleri
Leke tedavileri
Kırışık açma metodları
Problemli ciltler için tedavi
Anti-Aging bakım işlemleri
Standart ciltlere bakım programları
Rejenerasyon ihtiyacı olan ciltlere bakım programları
Couperose tedavi işlemleri

Medikal Cilt Bakımı Kimlere Uygulanır
Medikal cilt bakımı uygulaması kimyasal bir uygulama olmadığından ötürü genç yaşlı, erkek kadın, herkese uygulanır. Uygulanacak kişinin hasta olması, hamile olması medikal cilt bakımının uygulanmasında herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.

Medikal Cilt Bakımı İle Evdeki Günlük Bakımın Farkı Nedir?
Medikal cilt bakımı profesyonel kişiler yardımıyla profesyonel ürünler aracılığıyla yapılır. Medikal cilt bakımında ciltte hiçbir iz bırakılmayacak şekilde bir çözümlemeye gidilir. Oysa ki, evde yapılan günlük bakımda ciltteki sorunların ve cilt tipinin algılanması bu derece kusursuz olmamaktadır.

Evdeki bakım ancak medikal cilt bakımına destek olması ve etkisinin daha fazla olması için gereklidir. Kliniklerde yapılan cilt bakımları ciltte yoğun ve kapsamlı bir etki yapmaktadır. En az 25 ile 35 günde bir kez yapılması uygun olan medikal cilt bakımı bir sonraki seansa kadar ciltte gün geçtikçe hafifleşerek yok olmaya başlar. Evde yapılacak olan günlük bakım klinikte yapılan bakımı oldukça önemli oranda destekleyerek kaybolmasını önlemeye fayda sağlar. Böylece de yapılan medikal cilt bakımı boşa gitmemiş ve uzun ömürlü olmuş olur.

Günlük bakımda; her gün eve gelince cildi yıkamak, uygun bir jel ile temizlemek, nemlendirici bir krem ile cildin kurumasını önlemek önemlidir. Cildi yıkarken ılık su kullanılması, yumuşayan gözenekleri temizlemek önemli noktalardan biridir. Hemen herkesin yaptığı bir hata olan sivilceleri sıkmayı kesinlikle yapmamak gerekir aynı zaman da güneşten koruyan kremleri kullanmaya özen göstermek günlük bakımın en uygun uygulanış biçimleridir.

Medikal cilt bakımı yaptırdıktan bir süre sonra da cildinizde sivilce çıkabilir. Çünkü, medikal cilt bakımları cilt yüzeyine değil aslında cilt altına uygulanan bir işlemdir. Klinikte uygulanan cilt bakımlarına destek olarak günlük bakımları da aksatmamak vücutta çıkacak sivilceleri azaltacaktır cilt güzel görünecektir.

Medikal cilt bakımı

Medikal Cilt Bakımının Faydaları (Sonuçları )
Medikal cilt bakımları sayesinde ciltte bulunan ölü hücreler, kir ve yağ, makyaj artıkları temizlenir. Cildin ihtiyacı olan nem miktarı uygun oranda sağlanır. Cildin güzel ve canlı görünmesini engelleyen lekeler hafifler rengi açılır. Cildin sıkılaşması sağlanır. Oksijen oranı uygun düzeye getirilir. Metabolizmayı dengelemenin yanı sıra canlı hücrelerin yüzeye çıkmasını sağlar ölü hücreleri yok eder. Günlük bakım işlemlerini daha etkili bir hale getirir. Cilt günlük bakımdan daha çok fayda görür.

Medikal Cilt Bakımı Ürünleri ve Fiyatları
Her hastaya göre değişkenlik gösterirler. Çünkü herkesin cilt tipi ayrıdır. Buna bağlı olarak da cildin ihtiyaç duyduğu ürünler de farklılık gösterirler. Aynı zamanda medikal cilt bakımı sırasında bir takım ek işlemler de uygulanabileceğinden ötürü ek bazı ürünler de kullanılabilir. Cilt bakım ürünlerinin sabit olmaması ve hastaların cildine göre değişkenlik gösterdiklerinden ötürü de belli sabit bir fiyat belirlenemez.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?