Oje Sürmenin Püf Noktaları

Oje Sürmenin Püf Noktaları

Oje sürmek dışarıdan bakıldığında kolay bir iş gibi görülebilir. Ama aslında hiç de öyle değildir. Ancak püf noktalarını biliyorsanız ve birazcık da el beceriniz varsa ortaya harika bir sonuç çıkarabilirsiniz. İşte oje sürmenin püf noktaları:

-Oje sürmeden önce ellerinizi yıkamalı ve havlu ile kurutmalısınız. Tırnaklarınızda bulunan oje kalıntıları ve yağları da aseton yardımıyla çıkarmanız gerekiyor.

-Tırnaklarınızın sağlıklı olmasını istiyorsanız oje sürmeden önce koruyucu sürmeyi ihmal etmeyin. Koruyucuyu ağırlıklı olarak tırnak uçlarınıza uygulamalısınız.

-Ojeyi iki kat halinde sürmelisiniz. İlk kat ince olmalı. İlk katı tüm tırnaklarınıza sürdükten sonra ikinci katı sürmeye başlayabilirsiniz. Oje sürmeye tırnağınızın tam ortasından başlayın. Fırçayı tırnağınızın başlama noktasından ucuna doğru sürün. Parlak bir görüntü istiyorsanız ikinci kat oje kuruduktan sonra parlatıcı kullanabilirsiniz.

-Tırnaklarınızın şekline göre bir oje rengi seçmelisiniz. Kısa ve köşeli tırnaklarda koyu renkler; uzun ve yuvarlak biçimli tırnaklarda ise açık ve pastel tonlu ojeler şık durmaktadır.

-Ojenizi çabuk kurutmak için buzlu su dolu bir kabın içinde ellerinizi 1-2 dakika bekletmek yeterli olacaktır.

-Ojenizin renginin uzun süre canlı kalmasını istiyorsanız birkaç günde bir oje kurutucusu uygulamanız gereklidir.

Tırnak bakımı ve daha fazlası için sitemizi izlemeye devam edin!

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?