Kaküllü Saç Modelleri

Oval Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Kadınların kendilerini güzel hissetmelerin deki en önemli etken hiç şüphesiz bakımlı saçlar ve kendilerine yakışan saç modelleridir. Kendinize yakışan saç modelini bulmada birkaç faktör bulunsa da en önemlisi yüz şeklinize uygun olan bir saç modeli seçmektir. Her yüz şekli için birbirinden farklı saç modelleri öne çıkmaktadır. Bu yazımızda sizlerle oval yüz şekline göre saç modellerini paylaşıyoruz.

Oval bir yüz şekline sahipseniz kesinlikle çok şanslısınız. Zira diğer tüm yüz şekillerinde saç modelleri ile şekillendirilerek yüzün oval görünmesini sağlamaya çalışılmaktadır. Neredeyse tüm saç şekilleri oval yüz şekline yakışmaktadır. Bunlar arasında öne çıkan saç modelleri ise:

At Kuyruğu Saç Modelleri: At kuyruğu saç modelleri hem çok pratik hem de çok popüler saç modelleri arasında yer alıyor. Yüzünüz oval bir şekle sahip olduğu için isterseniz yüksek bir at kuyruğu, isterseniz alçak ya da yandan bir at kuyruğu modelini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

At Kuyruğu Saç Modelleri

At Kuyruğu Saç Modelleri

Topuz Modelleri: Yüz şekliniz oval olduğu için birbirinden güzel topuz modellerini rahatlıkla uygulayabilir, yüzünüzün şeklini ortaya çıkartabilirsiniz.

Topuz Modelleri

Topuz Modelleri

Dalgalı Saç Modelleri: Oval yüzlere en çok yakışan saç stillerinden biri de dalgalı saç modelleridir. Özellikle omuz boyundaki iri dalgalı saçlar oval yüzlere çok yakışmakta. Saçlarınızı ortadan ayırarak farklı bir hava yaratabilirsiniz.

Dalgalı Saç Modelleri

Dalgalı Saç Modelleri

Bob Saç Kesim Modelleri: Bob saç modelleri neredeyse her yüz şekline yakışıyor ancak oval yüzlerde kesinlikle harika duruyor. Saçlarınızı bu modelde kestirerek çenenizi ön plana çıkarabilirsiniz. Bob saç modellerini dalgalı olarak da kullanabilirsiniz.

Bob Saç Kesim Modelleri

Bob Saç Kesim Modelleri

Kısa Saç Modelleri: Pixie ve shag gibi kısa saç modelleri de oval yüzlere en çok yakışan saç modelleri arasında yer alıyor. Saçlarınızı yanlardan yapıştırdığınız modelleri tercih edebilirsiniz. Ancak saçlarınız çok kıvırcık ise bu kadar kısa modellerden uzak durmanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde saçlarınız kabaracak ve size rahatsızlık verecektir.

Kısa Saç Modelleri

Kısa Saç Modelleri

Kaküllü Saç Modelleri: Bu saç modelleri de oval yüz şekline göre saç modelleri arasında bulunuyor. Yüzünüz oval olmasına rağmen alın bölgenizi kapatmak istiyorsanız kaküllü saç kesimi tam size göre.

Kaküllü Saç Modelleri

Kaküllü Saç Modelleri

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?