Parlak ve pürüzsüz bir cilt için öneriler

Parlak ve pürüzsüz bir cilt için öneriler

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Öneriler
Hepimizin hayalidir aynaya baktığımızda pürüzsüz, ışıl ışıl bir cilt görmek. Bu uğurda çoğumuz güzellik merkezlerine tonla para döküyoruz. Aslında cildimizi pürüzsüz bir görünüme kavuşturmak çok da maliyetli bir olay değil. Birkaç güzellik önerisiyle bunu başarabilirsiniz.

1. Pürüzsüz bir cilde sahip olmanın başında temizlik geliyor. Cildimiz gün boyunca kötü hava koşulları, deniz, güneş gibi etkenlerle yıpranıyor. Hele ki bir de gün boyu makyaj yapıyorsak gözeneklerin tıkanıp, sivilce ve siyah nokta oluşumunu engellemek mümkün değil. Bu yüzden her gece yatmadan önce mutlaka cildimizi makyajdan arındırmalıyız.

2. Temizleme işleminden sonra haftada bir kez uygulayacağınız peeling cildinizi ölü derilerden arındıracak. Peeling işlemini ister güvendiğiniz bir markanın ürünüyle isterseniz de evde doğal yöntemlerle yapabilirsiniz. Bu doğal yöntemlerden biri deniz tuzudur. Dairesel hareketlerle cildinize uygulayacağınız bu tuz cildinizi ölü derinlerden arındırıp yeni deri oluşmasını sağlar. Böylelikle pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.

3. Limonun da cilt için ne kadar faydalı ve temizleyici bir doğal mucize olduğunu bilmeyen yoktur eminim. Her gece uyumadan önce pamuk yardımıyla cildinize uygulayabilirsiniz. Limon doğal tonik görevi göreceği için pürüzleri yok edip sağlıklı ve parlak bir cilde kavuşmanıza yardımcı olacak.

4. Genellikle yağlı cilde sahip olan kişilerde diğerlerine göre daha çok pürüzler bulunuyor. Yağ dengesini sağlamak ve gözenekleri küçültmek için bir bez parçasına sardığınız buz parçasını yüzünüzde 30 saniye kadar gezdirmek faydalı olacak.

5. Son olarak uyku konusuna değinmek istiyorum. Kesinlikle uyku saatlerinize dikkat etmelisiniz. Yeterli uyku, hücrelerin yenilenmesini sağlar ve daha pürüzsüz bir cilt görünümüne kavuşursunuz. Bu yüzden uykuyu ihmal etmeyin.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?