Saç besleyici bitkisel formüller

Saç besleyici bitkisel formüller

Saç besleyici bitkisel formüller

Saç besleyici bir bakım olarak, günümüzde bir çok bayanın genel sorunları haline gelmiştir. Saç bakımımızı nasıl yapıyoruz ? Saçlarımız yeterince, besleniyor mu ? Yeterli oranda protein almasını sağlıyor musunuz ? Saç için gerekli olan besleyici formülleri, Kdnsg.com olarak paylaşıyoruz.

Saç besleyici bitkisel formüllerSaç bakımı, kişisel bakımdan ziyade, önemli ve hashas bir konudur. Eğer saçlarınıza bakmazsanız, onları üzerseniz, bir çok sorunla karşılaşabilirsiniz. Saç dökülmesi, saç kırılmaları, saç incelmeleri, saç köklerindenki hücre sayılarının kaybı gibi çeşitli nedenler ve sebeplere kendinizi sokmamanız için, bitkisel saç besleyici formüllerden yararlanabilirsiniz.

Biberiye ve sirke ile saç besleyici formülünüzü evde hazırlayarak uygulayabilirsiniz. Biberiye, kan dolaşımını hızlandırarak, saçınızdaki hücrelerin hızlanmasını sağlamaktadır. Kuru ve incelmiş saçlarınızın önüne geçen biberiye, saç bakımında önemli bir besindir.

3 adet biberiyeyi bir kavanoza koyduktan sonra, içerisini komple elma sirkesi ile doldurunuz. Bu karışım tam olarak bir hafta beklesin, oda sıcaklığı 20 derecenin altında olmayan bir yerde muhafaza ediniz. Günde bi kaç defa ara, ara kavonuzu sallayarak, çalkalayınız. 1 hafta sonra kavonozdaki suyumuzu süzerek, saçlarımıza ve saç derimize masaj yoluyla uygulayınız. Daha sonra ılık su ile durulayınız.

Saç besleyici bitkisel formül sayesinde, saç bakımınızı artık evinizde rahatça yapabilirsiniz. Sağlıklı günler.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?