Saç Rengine Göre Makyaj Önerileri

Saç Rengine Göre Makyaj Önerileri

Saç Rengine Göre Makyaj Önerileri

Saç Rengine Göre Makyaj Önerileri

Makyaj yaparken mutlaka saç renginizi ve ten renginizi dikkate alıp makyajınıza başlamalısınız çünkü size yakışmayacak tonlarda yapacağınız bir makyaj sizi güzelleştirmekten çok çirkinleştirebilir.

Makyaj kadınların yanlarından ayırmadıkları malzemelerle yapılan ve bu işte usta bir kadının elinde resmen sanata dönüşebilen bir araçtır. Önemli olan her şeyi kararında ve yerinde kullanmaktır. Eğer saç renginize göre makyaj yapmayı planlıyorsanız cildinizi de hesaba katmalısınız.

Mesela porselen bir görünüme ve açık renkli saçlara sahipseniz parıltılı ve doğal tonlarda makyaj yapmaya dikkat etmelisiniz, böyle bir tene ve saç rengine mat ruj seçenekleri de oldukça uygun olacaktır.

Eğer koyu saç rengine sahipseniz kullanacağınız far ve rujun rengi biraz daha koyulaşabilir özellikle esmer tenli bir bayana kırmızı bir ruj çok ama çok yakışır.

Eğer saçlarınız bakır ve kızıl renklerine yakın ise yapacağınız kahverengi ve turuncu tonlarındaki makyaj size çok yakışacaktır. Sarı saçlara ise genellikle uçuk renkler yakışır özellikle pembe rengi sarı saçlı hanımların sıkça tercih ettiği renklerin başında gelir.

Kahverengi saçlara sahip hanımlar yaptıkları makyajla çok dikkat etmeliler çünkü saçlarının rengi itibariyle soluk görülme ihtimalleri yüksektir. Asgari düzeyde renk karıştırmalı daha çok onları canlı gösterecek şeftali tonlarını tercih etmelidirler. Gözlerinde koyu renkler yani siyah, koyu gri ya da koyu kahverengi kalemler kullanabilirler. Yüzünüzdeki makyaj ne kadar fresh ve canlı durursa siz de o kadar canlı görünürsünüz.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?