Saç renkleri nasıl korunur

Saç renkleri nasıl korunur

Saç renkleri nasıl korunur


Yazın deniz ve güneşin etkisiyle saç renginiz değişebilir.  Saç renkleri nasıl korunur? Saçlardaki bu değişimi önlemek için ne yapmanız gerekiyor? Bu soruların cevabını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Dışarıda bakımlı canlı ve sağlıklı saçlara sahip kadınlar görünce saçlarınızı saklamaya çalışıyorsanız saçlarınızın rengi solmuş ve bakımsız saçlara sahipsiniz demektir. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda tek yapmanız gerek saç bakımınıza özen göstermek.

Saç renkleri nasıl korunur

Saç renkleri nasıl korunur
Yaz aylarında deniz güneş sıcak ve nemsizliğin etkisiyle kurur renkleri solar. Bu nedenle sıcak ve nemsiz ortamlardan uzak durmaya özen göstermelisiniz. Saçlar güneşten etkilenerek renklerini çok hızlı kaybeder. Bu nedenle güneşten de oldukça uzak durmalısınız. Şapka veya eşarp takmak saçları mümkün olduğunca güneşin olumsuz etkilerinden korur fakat sizin ihtiyacınız olan çözüm bu değil.

Yapmanız gereken ilk şey saçlara bakım yapan ve nem oranını düzenleyen bir şampuan seçmek. Aynı tip saç kremi ve şampuanı kullanırsanız daha iyi olur. Çünkü bu ürünler birbirini tamamlayacağından daha hızlı sonuç alabilirsiniz. Bunların yanında saçlarınızı tuzlu suyun zararlı etkilerinden de korumalısınız. Çünkü denizden çıktığınızda tuzlu suyla temas eden saçlarınız tuz sayesinde kurur ve nemini kaybeder.

Aynı durum havuzda da meydana gelebilir havuz suyunda bulunan klor saçlarınızın rengini açabilir. Bu nedenle dikkatli olmalı ve saç bakım maskeleri kullanmalısınız. Yaz ayları boyunca saçlarınızı yıkarken şampuanladıktan sonra soğuk suyla durulayın. Hava sıcakken saçınıza soğuk su terapisi uygulayın. Çünkü soğuk su kan dolaşımını hızlandırır ve saçlarınızın canlanmasını sağlar. Dikkat edeceğiniz birkaç ufak detayla boyalı saç rengimi nasıl korurum saç rengi nasıl korunur ve saç renkleri nasıl korunur probleminden kurtulabilirsiniz.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?