Saçları Güçlendirmenin Yolları

Saçları Güçlendirmenin Yolları

Saçları Güçlendirmenin Yolları

Saçları Güçlendirmenin Yolları

Daha güçlü, daha sağlıklı ve daha hacimli saçlara sahip olmak istiyorsanız, dikkat edebileceğinizbirkaç püf nokta vardır. Bu püf noktalardan en önemlisi, saçlarınızı ıslakken fırça ile değil seyrek dişli bir tarak ile taramanızdır. Çünkü fırça, saç köklerini zorlayarak saçlarınızın yıpranmasına neden olacaktır. Ayrıca fırçanın veya tarağın kullanılmaması gereken bir diğer durum ise, karışan saçlar içindir. Saçlar karıştığı taktirde özel olarak satılan saç kremlerinin kullanılması ve saçlar açıldıktan sonra taranması saç sağlığı açısından çok daha faydalı bir işlemdir.

Saçları Güçlendirmenin Yolları

Güçsüzleşen ve hacmini kaybeden saçları tekrar eski formuna döndürmek için ise saçlar sıkı atkuyruğu, sıkı topuz veya sıkı örgü modellerinde yapılmamalıdır. Metal saç tokası, saç bandı veya taç gibi aksesuarlar kullanılmamalıdır.

Öte yandan saçları güçsüzleştiren, saçlara sağlığını kaybettiren ve saçların hacmini kaybetmesine neden olan bir diğer faktör ise saç boyalarıdır. Yoğun kimyasal içeren saç boyalarını kullanmak hem saç derisine zarar verir hem de saçların doğallığını kaybetmesine neden olur.

Kuru saçlar için badem yağı ve zeytinyağı kullanmak, yağlı saçlar için ise yağsız yoğurt ve limon suyu kullanmak saçların normale dönmesi için doğal çözümlerdir. Ayrıca sadece dıştan değil, yenilen gıdalar ile saç köklerinin içten de beslenmesine dikkat edilmelidir. Saç sağlığına iyi gelen gıdalar omega yağ asitlerini bol miktarda içeren balık ve keten tohumudur.

Saç derisindeki kan dolaşımını arttırmak için saç köklerine yapılacak masaj da saçların güçlenmesinde etkili olumlu faktörlerdendir.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?