Bitkisel saç maskesinin tarifi ve yapılışı

Saçların kabarmasını önlemenin yolları

Saçlarım duştan sonra kabarıyor, yıkadıktan sonra kabaran saçlar için ne yapmak lazım, saçlarımın kabarması beni deli ediyor – şekil veremiyorum’; oldukça sık rastlanan şikayetlerdir bunlar. Yıkandıktan sonra kabaran, elektriklenen inatçı saçlara şekil verebilmek meseledir gerçekten; öte yandan bir model uygulasanız bile verdiğiniz şekil gün içinde değişebilir. Peki, hiçbir çare yok mu saçların kabarmasını önlemek için? Umutsuz olmayın, bu konuda yapacağınız bir şeyler var ve biz bazılarını sizin için derledik, buyurun, aşağıda:

Saçlarınızı her gün ve bolca şampuan kullanarak yıkıyorsanız bundan vazgeçmeniz gerekiyor öncelikle. Şampuanla çok sık muhatap olan saçların nemi azalır, saç telleri sertleşir ve kurur, bu da kabarmaya yol açar. Her gün saç yıkama alışkanlığınız varsa her yıkamada şampuan kullanmayın, bazı yıkamaları sadece suyla yapın. Çok fazla şampuan kullanmanıza da gerek yok, bu şekilde saçlarınıza zarar verirsiniz.

Saçların kabarmasını önlemenin yolları arasında bazılarımıza zor gelebilecek bir yöntem var ki o da durulamayı soğuk suyla yapmaktır. Soğuk su saç tellerini inceltir, bu da daha az kabarmalarına yol açar. Saçlarınızı öne eğerek soğuk suyla sadece onları temas ettirebilirsiniz, böylece vücudunuz üşümemiş olur. Şunu da ekleyelim ki saçları çok sıcak suyla yıkamak zaten doğru değildir, ideal olan ılık sudur.

Kuru saçlar kabarmaya daha müsaittir, bunun için alabileceğiniz önlem haftada 1 kere doğal yağlarla nemlendirici saç bakımı yapmak.

Saçların kabarmasını önlemek için yapabileceğiniz şeylerden biri de onları dipten uca doğru kurutmaktan kaçınmaktır. Havluyla saçtaki fazla suyu almakla yetinin ve mümkünse doğal olarak kurumaya bırakın.

Saçlara hacim veren şampuanları kullanmaktan kaçınmak da işe yarayacaktır. Piyasada elektriklenmeyi önleyici şampuan çeşitleri var, onlardan birini deneyebilirsiniz.

Gece yatmadan önce saçlarınızı gevşek bir şekilde örmeyi denediniz mi? İşe yarayabilir.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?