Bitkisel saç maskesinin tarifi ve yapılışı

Sağlıklı, parlak, dolgun, güçlü saçlara sahip olmak

Sağlıklı, parlak, dolgun, güçlü saçlara sahip olmak istiyorsak öncelikle dengeli sağlıklı ve doğru beslenmeliyiz.

Sağlıklı, parlak, dolgun, güçlü saçlara sahip olmak

Ne kadar dışarıdan saçlarımızı beslemeye çalışsak da saçların yıpranmış görünümüne kısa süreliğine faydası olur. Saç bakımında en büyük kıstas kökünden beslemek gerektiğidir. Bunun için önceliğimiz saç uçlarımız da oluşan kırıkları aldırmamız gerekir. Saçlarımızın sağlıksız şekilde uzaması, köklerin beslenmemesine yol açar.

Sağlıklı, parlak, dolgun, güçlü saçlara sahip olmak

Kuru, kırıklarla dolu saç ne kadar uzarsa uzasın bizi istediğimiz görüntüye ulaştırmaz. Güçlü görünen saçlar için uygun kürler dışında, fön maşa, saç açıcılardan bir süre uzak durmakta fayda var.

Bakımsız yıpranmış saça ne kadar model uygularsanız uygulayın sonuç istediğiniz gibi olmayacaktır. Saçlarınızı, saç yapısını canlandırıcı, içeriğinde yağlar bulunan şampuanlarla yıkamak, yıkarken saç derinize masaj yaparsanız kan dolaşımını hızlandırabilir en etkili bakımı yapmış olursunuz. Önemli olan saç derisini canlandırmaktır.

Bunların yanında, saç derisine nüfuz edecek, saç tellerimizi canlandıracak bakımları da eksik etmemeliyiz.

Sağlıklı, parlak, dolgun, güçlü saçlara sahip olmak

Saçlar için Argan yağını destekleyici olarak kullanabilirsiniz. Argan yağının içeriğindeki zengin B vitamini, zeytin yağının 3 katı E vitamini vardır ve saçlarımız için çok önemli bir yağdır.

Argan yağı Fas kökenli bir bitki olup, piyasa da değişik markalar adı altında kolaylıkla bulunabilir. Saç derinize ıslanacağı kadar Argan yağı uygulayıp yavaş hareketlerle saç uçlarına yedirin. Sıcak nemli havlu ile kapatıp 1-2 saat bekletin. Daha sonra çok az şampuan ile masaj yaparak yıkayabilirsiniz.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?