SİVİLCE İZLERİNİ YOK EDEN MASKE TARİFLERİ

SİVİLCE İZLERİNİ YOK EDEN MASKE TARİFLERİ

Genellikle ergenlik döneminde herkesin en çok şikâyet ettiği konulardan birisi de sivilce izleridir. Sivilce izlerini gidermek için de birçok kişi ilaç veya buna benzer yöntemleri kullanmaktadır. Genellikle kremlerin düzenli kullanıldığı takdirde sivilcelerin giderilmesinde oldukça etkili olduğunu söylemek mümkündür. Bunun yanı sıra sürekli olarak bir sivilce sorunu yaşamıyorsanız evde kolaylıkla hazırlayacağınız sivilce izlerini yok eden maske tarifleri ile kolaylıkla hem sivilcelerden kurtulabilirsiniz hem de sivilce oluşumunun önüne geçebilirsiniz.

Öncelikle sivilce yok eden maske çeşitleri içinden seçimlerinizi yapmadan önce cilt tipinizi iyi bilmenizde fayda olacaktır. Çünkü cilt tipinizi bilmeden uygulayacağınız bir maske istediğiniz etkiyi gösteremeyeceği gibi sivilce oluşumunu da hızlandırabilir. Öncelikli olarak her cilt tipine özellikle de yağlı ciltler için oldukça iyi gelen bir sivilce maskesi tarifini sizler ile paylaşmak istiyoruz. Aspirin maskesi sivilce sorunu yaşayan herkesin uyguladığı ve yakından tanıdığı bir maskedir. Sadece aspirin ve limon kullanarak kolaylıkla hazırlayacağınız bu maskeyi haftalık olarak sadece üç kez uygulamanız bile hızlı bir şekilde sonuç almanız için yeterli olacaktır. Bu maskeyi hazırlamak için ise ilk olarak 6 adet aspirini alarak ve aynı zamanda 1 adet orta boy limon ve 1 çay kaşığı da karbonatı da hazır hale getirebilirsiniz. bu üç karışımı temiz bir tabağın içinde krem kıvamına gelene kadar karıştırdıktan sonra sivilcelerin üzerine de uygulayabileceğiniz gibi tüm yüzünüze de bu kürü uygulayabilirsiniz.

Sivilce izlerini yok eden maskeleri tercih etmeden önce ilk olarak cilt tipinize uygun olarak seçeceğiniz temizleme ürünleri ile cildinizi temiz tutmaya özen göstermelisiniz. Özellikle yağlı cilt tipinde sivilce oluşumu oldukça sık görülebilmektedir. Çünkü yağlı ciltlerde akne oluşumunu hızlandıracak en büyük etken yani gözeneklerin tıkanması sık yaşanmaktadır. Bunun için de yağlı ciltlere özel olarak geliştirilen temizleme ürünleri ile cildinizin yağ dengesini daha az seviyeye indirebilirsiniz. İzleri yok eden maske içinde yine en çok tercih edilen maskelerden birisi de yoğurttur. Evet, sadece yoğurt ile düzenli olarak yapacağınız kür ile sivilce oluşumunu da gözle görülür oranda durdurabilirsiniz. Yine aynı şekilde izleri gidermek için çeşitli bakım yağlarından da yardım alabilirsiniz. İzleri yok etmek için özellikle saçlar için en çok kullanılan ürünlerden birisi olan elma sirkesini de tercih edebilirsiniz. Yalnız elma sirkesini direkt olarak değil su ile karıştırarak pamuk yardımı ile cildinize uygulamanız ve beklettikten sonra da ılık su ile temizlemeniz izleri kısa süre içinde yok etmek adına oldukça etkili bir doğal yoldur.

Cilt bakımı denildiğinde ilk olarak akla gelen en doğal yöntemlerden birisi de salatalıktır. Salatalığı başka herhangi bir ek yardımcı ürün ile değil sadece kendi başına bile tercih etmeniz etkili sonuç almanız için yeterli olacaktır. Salatalığı besin olarak da tüketebileceğiniz gibi sadece yüzünüzde bekletmeniz de hem cildinizin ışıltısını geri kazanmasını sağlayacak hem de sivilce izlerinin giderilmesinde sizlere yardımcı olacaktır. Sivilce izleri oldukça büyük oranda ise kesinlikle doğal yöntemleri tercih etmeden önce bu konuda uzman olan bir doktor ile görüşerek tıbbi bir destek de alarak bu izlerin giderilmesinde daha sağlıklı ve kesin bir yol da izleyebilirsiniz. Sivilceleri gidermek ve izleri de yok etmek için bir diğer etkili yöntem ise sadece yumurta beyazını sürerek yapacağınız bakım maskesi tarifidir.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?