Sivilceler neden çıkar ve yok edilir?

Sivilceler neden çıkar ve yok edilir?

Her insanın baş belası olan, hayatı boyunca mutlaka 1-2 tane dahi olsa çıkan sivilceler.. Bunların sonunu getirme zamanı geldi. Sivilccelerin en sık çıktığı yerleri, çıkma nedenlerini ve yok etme taktiklerini sizinle paylaşacağız. Bunun öncesinde belirtmek isterim ki; sivilce ile ben’i karıştırmayın. Ben’i patlatmaya çalışırsanız yaklaşık 3-4 kat daha fzla büyür.

Sivilcecnin çıkmasını etkileyen en büyük faktörler yağ içerikli besinlerdir. Çekirdek, tereyağ, cipsi, çikolata gibi besinler çok fazla yağ içerdikleri için her insanın vucudunda sivilceler çıkarması doğaldır.Bu tarz besinleri tüketmeniz sonucunda vucudunuzun yağ kanalında tıkanmalar meydana gelir. Yağ kanalı çevresinde bakteriler toplanarak üremeye ve çoğalmaya başlarlar. Yağların bölünmesi halinde de sivilceler çıkar.

Bunun yanı sıra çok fazla stres ve yorgunluk sinirlenme durumlarıda sivilcelerin çıkması için sorun teşkil etmektedir. Uykusuzluk da sivilceye neden olabilir. Yine bunun yanı sıra güneş altında durmanızda bir nedendir.

Sivilceler belli bir sürede kendi kendine geçen sorunlardır. Patlatmak, tıbbi yoldan aldırmak ilerki süreçlerde hayatınızda olumsuz sorunlar yaratabilmektedirler.

Solaryuma gitmek, güneş altında uzun süre durmak, saçlarınızı bağlamamak (bayanlar için), saçlarınızı her 2 gündebir yıkamamak sivilcelerin üremesi için nedendir.

Bunun haricinde kesinlikle tıbbi yolların haricinde vucudunuzdaki lekeleri engellemek için ilaç yada gıda takviyesi yapmayınız. Eğer sorununuzdan gerçekten muzdaribseniz bir doktora giderek derdinizi anlatabilirsiniz. En iyi çözümü kendisi verecektir.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?