Siyah nokta temizlemek için bitkisel çözümler

Siyah nokta temizlemek için bitkisel çözümler

Siyah nokta temizlemek için bitkisel çözümler

Siyah nokta temizlemek için bitkisel çözümler

Cilt bakımında, en önemli yerlerimizden bir tanesi olan en özen, gösterdiğimiz bölge olarak yüzümüz her zaman her bakımdan once gelmektedir. Yüzümüzde oluşabilecek siyah noktalar bizi, zamanla rahatsız edebilir. Siyah noktalar için bitkisel çözüm önerilerimiz ile, burundaki siyah noktalar, yanağınızdaki siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

Siyah noktalar neden olur ? Cildimizin, üzerinde bulunan noktalar aslında genel olarak, yağlanma ve pislik gibi sebeplerden ötürü meydana gelmektedir. Hava kirlilikleri, gereken hashasiyeti yüzümüze göstermememiz, bir çok siyah nokta oluşumuna sebebiyet vermektedir. Hatta beslenme alışkanlığımız bile, siyah nokta oluşumunda etkin rol oynamaktadır.

Siyah nokta temizlemek için bitkisel çözümler

Siyah noktalardan kurtulmamız için, öncelikli olarak bu noktaları temizlememiz gerekir. Bu işlemi nasıl yapabilirsiniz ? Derinizde siyah nokta olan bölgeye gelmeden once, buhar banyosu yapabilirsiniz. Deriniz iyice yumuşayacak kendini salacaktır. Bu etaptan sonar, siyah nokta olan bölgeyi iki parmağınızla hafifçe sıkarak, ilk once pisliği almanız gerekir.

Siyah noktalar için bantlar ; Bir çok kozmetik ürünleri satan yerlerde yada tıbbi malzeme tedarik eden bir çok eczanelerden alabileceğiniz, siyah nokta bantları sayesinde, bu hastalıktan kurtulabilirsiniz. Alacağınız bantı biz, Kdnsg.com olarak, buhar banyosu yaptıktan sonra kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Deriniz iyice yumuşadıktan sonra bandı siyah noktanın üzerine koyunuz, ve bir süre sonra çekiniz, yüzünüz tertemiz olacaktır.

Siyah noktalarda buhar banyosunun önemi; Yüzümüzde gün geçtikçe derinin altında kendine yer edinen siyah noktalar, zaman geçtikçe çıkması daha zor bir hale gelir. Büyüyebilir, etrafında ve eksenin de bu nedenle en önemli teknik o bölgeyi yumuşatmaktır. Ve bunun için ilk olarak, güzel bir  buhar banyosu yaparak, sıcak suda yıkanarak, duş alarak, derimizi yumuşatalım. Ardından çeşitli maskeler, bitkisel formüller, peelingler, bantlar sayesinde siyah noktalarımızdan kurtulmamız daha çabuk ve sağlıklı olur.

Siyah nokta temizlemek için bitkisel çözümlerSiyah noktalar için bitkisel çözüm ; Yaklaşık olarak yarım su bardağı suyun içerisine 3 yemek kaşığı elma sirkesini koyalım. Daha sonra bu suyumuzu kaynatalım, 2 dakika kaynattıktan sonra, başımızı bir örtünün, içerisine koyarak, kabın içerisinde siyah noktalarımıza olabildiğince yaklaşalım ve elma sirkesi ile suyun buharı bu bölgeler ile senkronizasyona girsin. 15 dakika sonra yüzümüzü, ılık su ve gül suyu, yada sabun ile yıkayalım.

Siyah noktalara çözüm ; Kuru yulaf ezmesi siyah noktalara iyi geliyor. Kuru yulaf ezmesine bir miktar sıcak su ilave ederek, lapa haline getiriniz. Lapa haline getirilen bitkisel kürümüzü, maske şeklinde yüzümüze uygulayalım, masaj yoluyla, daha sonra cildimizi pisliklerden siyah noktalardan temizleyelim.

Siyah noktalarda en etkili yöntem ; Bir çok uzman doktor tarafından da tavsiye edilen bu bitkisel formül, bir çok bayanın en gözde formülü olarak şuanda en çok kullanılan, bitkisel çözümdür. Yoğurt ve limon suyu ile yapacağımız bitkisel formülümüzün tarifi şu şekildedir. 1 yemek kaşığı yoğurt ile yarım adet limonun suyunu birbirine karıştırıp sıkınız. Daha sonra siyah noktaların üzerine sürünüz. Yüzünüzde 120 dakika bekledikten sonra, ılık su ile birlikte yıkayınız. Muhtemelen ikinci yapışınız da, siyah noktalardan eser kalmayacaktır. Ancak tüm bitkisel formülleri, buhar banyosundan hemen sonra yapmanızı öneriyoruz.

Siyah nokta temizlemek için bitkisel çözümlerSiyah noktalar için maske yapın ; Bitkisel cilt maskesi olarak, yapabileceğiniz bu formül ile de siyah noktalara savaş açabilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzeme listemiz ; 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı bal, 2 tatlı kaşığı kil, tüm malzemeleri birbiriyle karıştırdıktan sonra, siyah nokta olan bölgelerimize, elimizle yavaşca sürelim. Daha sonra 60 dakika bekleterek, ılık su ile yıkayalım.

Siyah nokta temizlemek için bitkisel çözümler Siyah nokta temizlemek için bitkisel çözümler

Siyah noktalar nasıl geçer, siyah noktalar için bitkisel çözümler, formüller, maskeler gibi çeşitli sorularınıza yanıt olabilecek, cilt bakımı formülü sayesinde, siyah noktalar nasıl temizlenmeli öğrenmiş olduk. Bununla birlikte, Suna Dumankayanın siyah noktalar için maske tariflerini de deneyebilirsiniz. Aynı zamanda konu içerisine koyduğumuz, cilt bakımı videoları sayesinde, canlı olarak bazı tarifleri alabilirsiniz.  Bu cilt sağlığı makalesi, siyah noktalar nasıl geçer, siyah noktalara çözüm, siyah noktalar için maske, siyah noktalar için bitkisel çözüm, siyah noktalar nasıl temizlenir, siyah noktalara kesin çözüm, burundaki siyah noktalar gibi, sorularınıza ve aramalarınıza yanıt olabilecek, bir cilt bakımı bilgisidir.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?