Siyah noktalardan doğal yollarla kurtulma

Siyah noktalardan doğal yollarla kurtulma

Evinizde uygulayacağınız bazı yöntemler sayesinde siyah noktalarınız tarih olabilir.

Siyah noktalar bilhassa kadınların ciltlerinde asla görmek istemedikleri bir cilt sorunudur. Siyah noktalardan hızlı ve basitçe kurtulmak mümkündür. Siyah noktalardan kurtulmak için;
Domates Uygulayın

Domatesteki antiseptik özellik nedeniyle gözeneklerdeki tıkanıklardan kurtulmak için en etkili yoldur. Domates kabuğunu yüzünüze sürün. Gece yatmadan önce sürmeniz çok daha faydalı olacaktır.

Limon Kullanın
Limon antiseptik ve antioksidan özelliklere sahiptir. Bu nedenle limon siyah noktalardan kurtulmak için oldukça faydalıdır. Limon fazlasıyla asidik bir besin maddesidir. Bu nedenle cildi tahriş edebilir onun için limon suyunu bir miktar su karıştırmanızda fayda var. Eğer çok etkili olsun istiyorsanız, içine biraz tuz ekleyin. Elde ettiğiniz karışımı siyah noktalara sürün. Güzelce kurumasını bekleyin. Gece yüzünüzde tutun, sabah yıkayın. Siyah noktalarınızdan kurtulacaksınız ve cildiniz daha temiz daha parlak olacak.

Yumurta ve Bal Karışımı
Çiğ yumurta akı ve balı karıştırarak bir karışım elde edin. Bilhassa siyah noktaların yoğun olduğu bölgelere ve tüm yüzünüze yoğun bir şekilde sürün. Yarım saat içerisinde bir gerilme hissetmeniz gerekir. Yüzünüzü su ile yıkayın.

Şeker ve Bal İkilisi
Cilt temizlemek ve ölü derilerden arındırmak için en etkili yollardan biridir. Bir yemek kaşığı esmer şeker ile bir yemek kaşığı balı iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı bilhassa siyah noktaların olduğu bölgeler dahil tüm cildinizi yumuşak bir şekilde ovalayın. 15 dakika bekleyin ve yüzünüzü yıkayın.

Karbonat Etkisi
2 yemek kaşığı karbonatın içerisine macun olmasına yetecek kadar su ekleyin. Yalnızca siyah noktaların olduğu yerlere bu karışımı sürün. Cildinizin zarar görmemesi için sert bir şekilde sürmeyin. Karbonat ayrıca cildi temizler ve rengini ağartır.

Siyah Noktaların Oluşmasını Önlemek İçin Yapmanız Gerekenler

Siyah noktalardan doğal yollarla kurtulma
Yüzünüze yağ bulaşmasını önlemek için mümkün olduğu kadar eliniz ile yüzünüze dokunmayın. Saçlarınız daima temiz olsun. Saçlardaki yağ yüze doğru iner. Bu yüzden saçlarınızın her zaman temiz olmasında fayda var. Cilt temizleme ürünleri yerine yüzünüzü su ile yıkayın. Bir günde en az 1 kere yüz yıkamalısınız.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?