tesettür giyim

Tesettür Giyim Sektöründe Elbiselerin Diğerlerinden Farkı

İslam dini bayanlara çok daha önem vermiş, bayanların mahremiyetini ve ne kadar özel olduklarını vurgulayan kurallar getirmiştir. Dinimizce bayanların kapanmaları emredilirken bu kurallar çerçevesinde yaşayan kişiler için de tesettür giyim markaları hizmet vermektedir. Çok ünlü markalarla beraber henüz çok fazla bilinmeyen fakat kaliteli ürünler sunan markalar da mevcuttur. Tesettür giyim alanında bayanların rahatlığını ve şıklığını tamamlayan tesettür elbiseler oldukça sık kullanılmaktadır. Üstelik bu elbiseler kapalı bayanlar kadar açık bayanlara da hitap edebilecek şekilde tasarlanmaktadır. Tesettür giyim ve kıyafetlerde de genel olarak alışılagelmiş, kaliteli kumaşlar kullanılmaktadır. Bu alanda gün geçtikçe kendini yenilene markalar, tesettürlü bayanların beğenisi kazanacak kreasyonlar hazırlamaktadır.

Tesettür elbise modelleri, yaka, bel ve etek detaylarıyla hareketlendirilerek sadelik ve şıklığı ön plana çıkartır. Bu sektörden hazırlanan kıyafetlerde öncelik bayanların rahatlığıdır. Vücut hatlarını kapatan ve bayanların rahat edeceği tesettür giyim elbiseleri kapalı bayanlara sunulmaktadır. Tesettür giyim elbiseleri diğer kıyafetlere göre rahatsız eden detaylardan arındırılmış olarak üretilir. Bu elbiseler vücudu baştan ayağa katır. Dekolteden uzak, vücuda yapışmayan ve hareketleri kısıtlamayan tesettür elbiseler, kapalı bayanlara günlük ve sosyal hayatta rahatlık sağlamaktadır.

Tesettür giyim özel gün kıyafetleri haricinde sadeliğe önem verir. Fakat modern kesimler tesettür kıyafetlerin modanın çizgisinde oluşmasına olanak tanır. Fakat modanın getirdikleri tesettüre uyarlanarak elbiseler tasarlanır. Modern giyim çizgisinde dekolte ve açıklık göz ardı edilerek modanın getirdiği detaylar tesettür kıyafetlere uyarlanmaktadır. Genelde dekolteli elbiselerin modern olduğu düşünülür. Fakat tesettür giyim artık modernize edilmiş, modanın izlerini taşıyan ve bayanlara şıklık sunan modellere sahiptir.

Tesettür elbiseler modern görünüşleri yanı sıra bayanlara rahtlık sunan, vücutlarını kapatan ve dinin emirlerinden biri olan kapanmayı şıklıkla buluşturan kıyafetlerdir. Modern giyim tarzıyla inancın örtüştüğü tesettür giyim elbise ve diğer kıyafetler tesettürlü bayanlara hitap eden, günlük yaşantılarını şıklaştıran, özel anlarını değerli kılan kıyafetlerdir. Tesettür giyim ve elbiseler tesettürlü bayanlara özel üretilen ve normal mağazalarda olduğu kadar tesettür online mağazalarında kullanıcılarına sunulan kıyafetlerdir.

Aslında kapalı bayanlara hitap eden bu elbiseler normal bayanlarında ilgisini çekmektedir. Daha doğrusu her kesimden bayanın beğenisini kazanan bu kıyafetlerin yüksek oranda satılması kullanıcıların beğenisinin bunun bir göstergesi olarak görülebilir. Tesettür mağazalarında farklı elbise modelleri ve tarzları vardır. Kapalı bayanların en çok önem verdiği aksesuar eşarp ve şaldır.

Tesettür online mağazalarında farklı desen, renk ve tarzda yüzlerce eşarp bulunmaktadır. Bayanların isteklerine ve kıyafetlerine uygun eşarp seçiminde zorlanması bu anlamda imkansızdır. Şallar baş örtüsü yerine kullanılabilecek ve bayanlara alternatif sunan aksesuarlardan biridir. Farklı bağlama şekilleriyle bayanlara modern bir tarz yaratmaktadır. Şal konusunda da yüzlerce alternatife sahip bayanlar arasında genelde genç kızların ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Tesettürlü bayanların kıyafet anlamında bir diğer tercihleri ise tuniklerdir. Elbiselere alternatif olan tunikler günlük hayatta konforu sunarken farklı kumaş ve modelleriyle özel günlerde de rahatlıkla kullanılabilir. Üstelik her yıl olduğu gibi bu yılda tunikler modadır. Her yaştan bayana hitap eden tunikler aslında tesettür kullanmayan bayanlarında tercihleri arasında yer almaktadır.

Tesettür giyim alanında diğer en çok tercih edilen kıyafetler ise bayanların bileklerine uzanan eteklerdir. Etekler incelendiğinde çeşitli, farklı modelde ve renkte tesettürlü bayanlara hitap etmektedir. Her mevsime uygun olarak farklı kumaş ve renklerle üretilen pardösüler, tesettürlü bayanların dış kıyafetleri arasında yer alır. Vücudu örten ve mahremiyet anlamında bayanların en çok önem verdiği kıyafetlerden biridir.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?