Tesettüre Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Tesettüre Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Tesettüre Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Tesettüre Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Tesettür bir kadının hayata bakışını, duruşunu ve kendine karşı bakışını temsil eder ayrıca herkeste ister istemez tesettürlü bayanların uyması gereken kurallar varmış gibi gelir her ne kadar kimse bunu yazılı olarak ifade edemese bile toplumun böyle bir algısı vardır bunları yaparken hiç kimse uyulması gereken şeyleri tek tek sıralamaz ama makyaj da bu beklentilerin başında gelen konulardan biridir.

Tesettürlü hanımlar başlarına taktıkları tesettürün de saygısına uygun davranmalı ve çok uçuk makyajlar yapmaktan kesinlikle kaçınmalıdır yani eğer siz tesettürlü iseniz bu ne perhiz bu ne lahana turşusu dedirtecek bir makyaj yapmamalı daha yumuşak tonlarda sade renkler tercih etmelisiniz mesela bu renkler hangileri olabilir; pembe açık mavi şeftali tonları açık kahverengi gibi soft renkler tercih edilmelidir.

Kapalı bayanlar genellikle gözlerini ön plana çıkarmayı çok severler, dudakları ise geri plana atarlar bu kesinlikle doğru bir seçimdir çünkü gözleri ön plana çıkarırsanız duydukları biraza daha arka planda kalmalıdır bu makyajın genel kuralıdır fakat tesettürlü bayanlarda biraz daha fazla işlev gören bir durumdur.

Yüzünüze süreceğiniz allık da açık tonlarda ve yumuşak bir izlenim taşımalıdır çok pembe tonlar sizi biraz komik gösterebilir buna dikkat edin.

Genellikle şeftali tonları tercih edilmelidir. Kullanacağınız ruj da daha soft ve tatlı tonlarda olmalı Ya da sadece bir parlatıcı dahi kullanabilirsiniz ama gözleriniz konusunda serbestsiniz ama çok abartmamak koşuluyla tabi…

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?