Tüm Cilt Tiplerine Uygun Yüz Maskeleri ve Peelingler

Tüm Cilt Tiplerine Uygun Yüz Maskeleri ve Peelingler

Evde cilt bakımı yapmak istiyorsanız cilt maskesi uygulaması da bu bakımın bir parçası olacak. Yüz maskenizi kendiniz hazırlamak istiyorsanız aşağıda yer alan ve her cilt tipine uygun olan tariflerden birini yapmayı deneyebilirsiniz.

Kahve ve Kakao Yüz Maskesi: Çekilmiş kahve ve kakao tozu ile hazırlayacağınız bu maske ile matlaşmış cildinizin ışıldamasını sağlayabilirsiniz. Kuru, nemsiz ve yağlı ciltler içi uygundur.

Yumurta Akı Yüz Maskesi: Son derece nemlendirici ve yatıştırıcı özelliği olan bu yüz maskesinin sadece iki içeriği bulunmakta. Yapılışı da oldukça basit olan bu maske en popüler maskeler arasında yer alıyor.

Yoğurt Maskesi: Bu ferahlatıcı ve tazeleyici yüz maskesinin sadece iki içeriği bulunmakta.

Yulaf Ezmesi Maskesi: Sadece üç temel içerikten oluşan bu harika maske tüm cilt tipleri için uygun. Hazırlaması da son derece olay olan bu yüz maskesi cildinizi temizleyip yenilenmesini sağlıyor.

Kil Maskesi: Cildinizi süper yumuşak bir hale getirecek olan bu kil maskesi tüm cilt tiplerinde kullanılabilir.

Balkabağı Maskesi: Balkabağı antioksidanlarla dolu olmasıyla biliniyor. Oldukça popüler olan bu maskeyi seveceğinizi düşünüyoruz.

Zerdeçal Maskesi: Bu harika zerdeçal maskesi ile cildiniz aydınlanacak. Cildiniz yağlı ise bu maskenin içine limon suyu ve yoğurt, kuru ise badem yağı ekleyebilirsiniz.

Toz Şeker Peelingi: Toz şeker peeling olarak tuz yerine tercih ediliyor çünkü cilde zarar vermiyor. Ölü deriler cildinizde biriktiğinde mutlaka temizlenmesi gerekiyor. Cildiniz kuru ise temizlemek için su yerine yağ kullanabilirsiniz.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?