Uzun süre çıkmayan ruj

Uzun süre çıkmayan ruj

Özellikle yaz aylarında rujların çabuk deforme olması can sıkıcıdır. Aşırı su tüketiminin de etkisiyle makyaj yaptıktan bir iki saat içerisinde aynaya baktığınızda dudaklarınızda rujdan bir eser olmadığını görürsünüz bunun pek çok nedeni var fakat küçük detaylar ile rujunuzu sabitlemek ve uzun süre korumak elinizde.

Uzun süre çıkmayan ruj

Rujunuzu sabitleyerek kalıcı olmasını istiyorsanız önünüzdeki en büyük engel çatlak dudaklardır. Hiç bir işlem yapmadan çatlak dudaklar üzerine sürülen ruj zamanla silinerek yalnızca çatlakların arasında yoğunlaşır ve hiç hoş olmayan bir görüntüye dönüşür. Bunu engellemenin en kolay yolu ruju sürmeden önce dudakları biraz nemlendirmek ya da hafif bir balsam ile dudaklarınızı beslemektir.

Makyaj bazlarının dudak için kullanılabilir olanları da bu işlevi rahatlıkla görecektir. Öncesinden nemlendirilen dudaklarda oluşan çatlaklar kapanacağı için ruj tam anlamı ile dudağa bir tabaka halinde yayılmış olacaktır.

Dudağınızı nemlendirdikten sonra beyaz far ya da ten renginde bir far sürmek dudağınızın daha doldun ve belirgin olmasını sağlar. Aynı zamanda dudağa rujdan önce sürülen açık renkli far rujunuzun daha kalıcı olmasınız sağlayarak makyaj öncesi baz görevini görecektir.

Dudak kalemi ile dudağınızı çerçeveleyerek sürülen rujlar normal sürülenlere göre daha kalıcı olmaktadır.  Dudağa kalem ile çerçeve çekmek rujun daha düzgün sürülmesini de sağlamaktadır. Rujunuzdan bir ton açık ya da bir ton koyu olarak çekebileceğiniz dudak kalemlerini dudağınızın yapısına göre sürebilirsiniz. Küçük dudaklar için koyu rengi tercih etmek dudakların daha dolgun görünmesine neden olacaktır. Dolgun dudaklı bayanlarda açık renklerde dudak kalemi kullanarak göz yanılsaması sağlar ve dadaklarının daha normal görünmesini sağlayabilir.

Genellikle kış aylarında ve gece gezmelerinde kullanılan koyu renkli rujlar yapısı ve boyası itibari ile dudakta daha uzun süre kalmaktadır, kırmızı tonaj ve üzerinde ruj palet renklerindeki rujları kullanmak da rujunuzun daha uzun süre kalıcı olmasını sağlamaktadır. Koyu renk rujlarda koyu renk dudak kalemi kullanılarak rujun 8 – 10 sate kadar kalıcı olmasını sağlamak mümkündür.

Özellikle mat rujların üzerine sürülen parlatıcılar rujun tabanının dağılmasına yol açar ve en ufak darbeler ile rujun dağılmasını sağlar. Bu nedenle rujunuzun uzun süre kalıcı olmasını istiyorsanız üzerine parlatıcı sürmeyin. Mat ruj yerine kendinden parlak rujlar tercih ederek aynı etkiyi sağlamanız mümkün olacaktır.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?