En Çok İlgi Gören Dantelli Gelinlik Modelleri

Vücut tipine göre en doğru gelinlik seçimi nasıl olmalı

Gelinlik seçerken vücut tipinize, boyunuza, eşinizin boyuna, düğünün yapılacağı yere dikkat etmelisiniz. Ayrıca gelinliğinizi bütün aksesuarlarıyla (duvağıyla, tacıyla, tokasıyla, gelin çiçeğiyle  ve ayakkabılarıyla) değerlendirmelisiniz.  Bunların tamamını göz önünde bulundurarak tercih yapmalısınız.Gelinlik modelleri tek elbise olarak tasarlanabildiği gibi büsiyer ve eteken oluşan iki parça halinde de tasarlanabilir.

Balık etli  gelin adayı iseniz narin bir model seçmelisiniz. Renk olarak ta kırık beyaz veya krem rengini tercih edebilirsiniz. Yaka modeliniz dikkat çekici bir model olursa dikkatleri kilodan uzaklaştırıp  yakada toplabilirsiniz.  Kollarınızda kilo problemi varsa uzun kollu veya yarım kollu modelleri tercih edebilirsiniz. Göbek yapınız çıkıntılı ise çan etekli modeller size daha çok yakışacaktır.

Çok zayıf ve uzun boyulu bir yapınız varsa kabarık etekli modeller size daha çok yakışacaktır.  Kısa boylu iseniz V yakalı modeller  sizi biraz daha uzun gösterecektir. Saçınızı topuz yaptırırsanız buda sizi yine daha uzun gösterecektir.

Lüks otelin salonu, havuz başı veya bahçesi gibi bir yerde düğün yapıyorsanız ağır gelinlik diye abir edilen taşlı, dantelli, bol ışıltı saçan modeller tercih edebilirsiniz. Bahçe ve kır düğünlerinde ise daha sade ve çiçekle süslenmiş modellere yönelebilirsiniz.

EMPİRE (KRALİYET TİPİ GELİNLİKLER):

Vücut tipine göre en doğru gelinlik seçimi nasıl olmalı

Yüksek belli etek bölümü “A” harfi görünümünde yada dar inebilen modellerdir. Straplez de uygulanabilir. Uzun kollu olması tercih edilirse daha klasik bir hava yaratacaktır. Büyük göğüslü ve kilolu hanımlar için bu model uygun değildir.  Kısa boylu, kalçanız ve beliniz kalın ise bu modeli tercih edebilirsiniz. Yüksek bel kısmı ile uygunsuz vücut hatların örtmek mümkün olacaktır.  Göğüsleriniz küçükse kumaşın sıkıca sarılmasıyla göğüsler daha büyük bir görünüm kazanacaktır.

SHEATH (TÜP TİPİ GELİNLİKLER):

Vücut tipine göre en doğru gelinlik seçimi nasıl olmalı

Vücut hatlarını belli etmesi nedeni ile en seksi gelinlik modelinden biridir.  Jarse, jorjet ve ipek kullanılırsa dizayn daha iyi şekilde ortaya çıkar. Zayıf bir vücudunuz varsa  yada uzun boylu iseniz ve / veya geniş omuzlu ve köprücük kemikleriniz belirgin ise  bu modeli tercih edebilirsiniz. Bu tip gelinlikler boyu daha uzun , vücudun al kısmını  da daha geniş gösterecektir.  Bu nedene fazla kiloluysanız   ve / veya armut tipli vücutlu iseniz bu modeli tercih etmeyiniz.

BALLGOWN (BALO TİPİ GELİNLİKLER):

Vücut tipine göre en doğru gelinlik seçimi nasıl olmalı

En resmi ve geleneksel gelinlik modeli balo tipi gelinliklerdir. İnce belli ve kum saati tipindeki bayanlara  uygun bir modeldir. Armut tipili vücut yapınız varsa straplez sitil ile beraber uygulandığında dikkatler gelinliğin üst kısmında yoğunlaşacaktır. boyunuz kısa ise bu model sizi baskın gösterecektir. Bu nedenle kısa iseniz bu modelden kaçınınız.

PRİCESS (PRENSES A TİPİ GELİNLİKLER):

Vücut tipine göre en doğru gelinlik seçimi nasıl olmalı

Genellikle bütün vücut yapılarına uygulanabilen ve “A” ekli olarak bilinen bu model gelinlikler göğüsten veya omuz çizgisinden an şeklindeki eteğe düşey olarak inen dikiş stilleriyle diğer modellerden ayrılır. Kısa boylu, kısa belli ve minyon bir yapıdaysanız, bu modeli tercih edebilirsiniz. Dikey çizgiler vücudunuzu daha uzun gösterecektir. Arkası açık ve omuzları açıkta bırakan  modellerini de seçebilirsiniz.  Büyük göğüslü iseniz yine bu model sizin için idealdir. Açık veya “V” yaka modeli ile boğazınızı daha geniş göstererek orantı kurabilirsiniz.

MERMAİD (BALIK ETEK TİPİ):

Vücut tipine göre en doğru gelinlik seçimi nasıl olmalı

Zayıf uzun ve orantılı vücut hatlarına sahip gelinler için önerilir. Bu model vücut hatlarını belirgin olarak ortaya çıkarır. En seksi gelinlik modellerinden biridir.

İnce ve uzun gelinler kat kat volanlı etekler , boydan drapeli ve büstiyerli  iki parçalı gelinlikler tercih edilebilir.

Orta ve kısa boylu gelinler kabarık olamayan hafif kuyruklu evaze etekler, motif seçimlerinde de küçük ve uzunlamasına dizaynları tercih etmelidirler.

Kilolu gelin adayları kulptan açılımlı , parçalı ve evaze etekli modelleri tercih  etmeli, hafif döküm kumaşlarla hatlarını gizlemeye çalışmalıdır.

Göğüsü dolgun olan gelin adayları straplez, açık ve dekolte gelinliklerden kaçınmalıdırlar. Süsleme ve aksesuarlarla hafif  kruvazelik verilerek  göğüsteki belirgin görünüm bölünmelidir.

Göğsü küçük olan gelinlerin, geinlik tercihi; balenli, göğüs cub’ı sütyen kesimli, göğüste hafif  drape, göğüste afif kabarık aksesuarlar ve büstiyerler tercih edilmelidir.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?