Yılbaşı için makyaj önerileri

Yılbaşı için makyaj önerileri

Yılbaşı için makyaj önerileri


Şüphesiz herkes için yılın en önemli günlerinden biridir yılbaşı. Yeni yıla nasıl girerseniz, bütün yılın öyle geçeceği inanışının hâkim olduğu bir gündür. Hal böyle olunca ister evde ister dışarıda olsun, yeni yıla giren bir bayanın günlük haliyle yeni yıla girmesi beklenemez bir durumdur. Her kadın o gecenin yıldızı olmak ister. Ve bunu sağlamanın yolu şık bir elbiseyi tamamlayacak olan göz alıcı bir makyajdır.

Yılbaşı için makyaj önerileri
Elbisenizi seçtiniz, sıra geldi makyaja. Peki, yılbaşı için doğru makyaj nasıl yapılmalıdır? Renk seçimlerinde nelere dikkat edilmelidir? Şimdi bu soruların cevaplarını arayalım.


Öncelikle iyi makyaj istiyorsanız yüzünüz temiz olmalıdır. Temiz bir yüze yapılan makyaj daha pürüzsüz ve kalıcı olur. Bu temizliği makyaj öncesi yapacağınız bir maske yâda peeling ile sağlayabilirsiniz. Makyajınıza ten renginize yakın olan bir fondöten ile başlayın. Kuruduktan sonra yine ten renginizle uyumlu bir pudra kullanabilirsiniz.

Gelelim göz makyajına. Tıpkı yüzünüz gibi göz çevrenizin de makyaja hazır halde olması gerekir. Eğer göz çevrenizde şişlik, morluk vs. varsa mutlaka kapatıcı kullanın ve göz çevrenizi pürüzsüz, aydınlık bir hale getirin. Kıyafetinizle uygun bir far kullanmanızı tavsiye ederim. Bunun yanında bu tarz geceler için uygun olan siyah ya da metalik tonları da kullanmaktan korkmayın. Dilerseniz eyeliner ile gözlerinizi daha belirgin hale getirebilirsiniz. Eğer zayıf kirpiklere sahipseniz mutlaka maskara kullanıp kirpiklerinizi dolgunlaştırın ki, bakışlarınız sönük kalmasın.

Sıra geldi yüzünüze ışıltı katmaya. Bu ışıltıyı sağlamak için allık kullanın. Fakat keskin hatlar olmamasına, geçişlerin yumuşak dikkat edin.

Makyajınızın son ve en önemli anına geldi sıra. Her makyaj için altın dokunuş olan ruj. Yılbaşı için önerilecek en doğru ruj şüphesiz yılbaşı rengi olan kırmızıdan başkası olamaz. Kırmızı bir ruj kullanın ve dudaklarınızı ön plana çıkarın. Dolgun dudaklara sahip değilseniz mutlaka parlatıcı kullanın.

Artık yeni yıla hazırsınız. Gidin ve yılbaşı gecesinin en göz alıcı kadını olarak gecenin keyfini çıkarın.

Şimdi bir yorum yapmak ister misin?